Giro d'Italia 2020 (7. etapa): Sagan skončil na skvelom druhom mieste, rýchlejší bol iba Démare (video+foto)

Peter Sagan
Slovenský cyklista Peter Sagan počas prezentácie pred pretekmi Giro d'Italia 2020. Foto: Fabio Ferrari/LaPresse/AP
  • aktualizované 9. októbra 16:53

Ani ďalší pokus Petra Sagana (Bora-Hansgrohe) o prvé víťazstvo na Giro d’Italia 2020 sa neskončil víťazstvom. V 7. etape slávnych talianskych pretekov sa rýchly Slovák opäť musel skloniť pred Francúzom Arnaudom Démarem z tímu Gropuama-FDJ, ktorý si v záverečnom šprinte v Brindisi pripísal už tretí etapový triumf na tohtoročnom Gire. Zároveň zvýšil náskok pred Saganom na čele bodovacej súťaže z 39 na 55 bodov.

Nepríjemný silný vietor

Sagan má už tretie druhé miesto pri svojej premiére na Giro d’Italia. Tretí skončil Austrálčan Michael Matthews z tímu Sunweb. V záverečnom šprinte sa Démare a Sagan jasne odpútali od zvyšku šprintérskeho poľa.

Giro d’Italia 2020: program, výsledky, profily etáp

Slovák bol na zadnom kolese Francúza, ale ten ho pred seba nepustil. Chvíľami sa zdalo, že ho aj trochu blokuje. Sagan sa ho pokúšal predísť z pravej strany, kde však nebolo dostatok miesta. V samom závere už Sagan rezignoval.

Piatková etapa merala iba 143 km a všeobecne sa o nej hovorilo ako o najľahšej v celom programe 103. ročníka Giro d’Italia. Cyklistom však znepríjemňoval jazdu z Matery do Brindisi občas veľmi silný vietor.

Štvoricu v úniku tvorili Talian Marco Frapporti (Vini Zabú – KTM), Belgičan Thomas de Gendt (Lotto Soudal), Švajčiar Simon Pellaud (Androni Giocattoli – Sidermec) a Čech Josef Černý (CCC Team).

Sagan piaty na šprintérskej prémii

Neskôr zostala vpredu len dvojica Frapporti – Pellaud. Ich pokus sa však skončil relatívne skoro – 53 km pred cieľom. Na šprintérskej prémii o body do súťaže o cyklámenový dres Sagan skončil piaty a jeho hlavný rival Démare získal na štvrtej priečke o bod viac.

V závere v Brindisi sa podľa očakávania udial hromadný šprint. Tím Groupama-FDJ pripravil výbornú pozíciu pre Démara a cyklista jazdiaci v cyklámenovom drese lídra bodovacej súťaže opäť potvrdil dobrú formu a čoraz väčšie sebavedomie. Démare si pripísal už 13. triumf v aktuálnej pandémiou koronavírusu poznačenej sezóne a v tomto smere najlepší z celého profipelotónu.

V celkovej klasifikácii zostal na čele Portugalčan Joao Almeida z tímu Deceuninck – Quick Step. Na druhé miesto sa s mankom 48 sekúnd z tretieho posunul Holanďan Wilco Kelderman (Sunweb), ktorý predstihol Španiela Pella Bilbaa (Bahrain-McLaren). Ten zaostáva o 49 sekúnd.