Gladiators Trenčín si v predĺžení vybojoval semifinále

BRATISLAVA 31. marca (WBN/PR) – HK Slávia STU ako štvrtý tím tabuľky hostila v boji o semifinále Gladiátorov z Trenčína. Plné hľadisko videlo bojovný zápas, ktorý vyústil až do predĺženia. V ňom Bednárik zarmútil domáce publikum, keď spečatil postup Trenčanov do semifinále po výhre 2:1.

Úvod zápasu patril milej udalosti. Pri príležitosti 25. výročia vzniku Ligy proti rakovine venoval tím HK Slávia STU časť výťažku zo zápasu tejto organizácii. Úvodné buly potom vhodila jeho zakladateľka a prezidentka Mudr. Eva Siracká, DrSc. Potom sa už vo svižnom tempe začal prvý semifinálový zápas. Slávisti mali zo začiatku mierne navrh, keď aktivitou hýril najmä Hubek. Potom však vylúčeniami dopomohli hosťom hru vyrovnať. Prvý kto mohol otvoriť skóre bol aktívny Hubek, ktorý však po prihrávke Vystavila neprekonal brankára Trenčanov Gašparoviča. Potvrdilo sa nedáš dostaneš, keď sa v 18. minúte presadil pred bránkou domácich nepovšimnutý Jurenka. Domáci mali aj šancu na vyrovnanie ale skóre sa v prvom dejstve nemenilo.

V druhom dejstve sa pokračovalo v hre s príležitosťami na oboch stranách. Aktívny boli opäť najmä domáci, no strely Ketnera či Hubeka sa do svätyne Trenčanov nedostali. Hralo sa tvrdo častokrát na hrane pravidiel. Svedčí o tom aj množstvo vylúčení na oboch stranách. A práve aj hra v početnej nerovnováhe priniesla vyrovnanie. Galko strelou z uhla pohotovo v oslabení svojho tímu vyrovnal. O pár minút mohli Slávisti zvýšiť keď Gráčikovi či Hubekovi chýbalo len málo. Na druhej strane si v presilovke dokázali vytvoriť tlak hostia z Trenčína. V samom závere tretiny sa v dobrej pozícii nepresadil domáci Goga a tak po 2 tretinách bol stav 1:1.

Tretia tretina sa niesla v snahe oboch mužstiev strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Výborne príležitosti na to mali hneď v úvode hostia, no najlepší brankár základnej časti Porubský si svoju svätyňu kryl. Na druhej strane mohli rozhodnúť Vystavil, Ketner, či Galko. Duel sa skončil nerozhodne a následné predĺženie trvalo len pár sekúnd. Ďuriš našiel pred bránou Bednárika a ten posunul Gladiators ďalej, zatiaľ čo hráčom HK Slávia STU ukončil sezónnu v EUHL.

HK Slávia STU – CityU/TnUAD Gladiators Trenčín 2:1 po predĺžení

Góly : 30. Galko (Minárik) – 18. Jurenka (Bednárik, Ďuriš), 61. Bednárik (Ďuriš)

Zostavy

HK Slávia STU: Porubský (Vystavil) – Černák, Galko, Štefánik, Ketner,Sabaka, Kučera, Rendek, Piroška – Gráčik,Vystavil Štefan, Hubek, Vystavil Šimon, Šatka, Kanda, Dvorštiak, Minárik, Hajduk, Mičúch, Goga, Pernický

Gladiators Trenčín: Gašparovič – Varga, Vavro, Buliš, Porubský, Bednárik, P. Jurenka, Broska, Ďuriš, Feranec, Kuvík, Littva, Okuliar, Chmara, T. Jurenka, Markovič, Zemko, Kuffa, Marousek

Ohlasy po zápase

Daniel Bednárik, kapitán CityU/TnUAD Gladiators Trenčín

Bol to vyrovnaný zápas, čo myslíš, že rozhodlo?: Vyrovnané to bolo, ale mohli sme to rozhodnúť skôr. Mali sme veľa presiloviek. Ale na druhej strane nás dosť podržal aj brankár Gašparovič. A v predĺžení, to je už hop alebo trop.

Vnímal si zvyšovanie nervozity v tretej tretine?: No jasne, vyostrovalo sa to, či súboje, potyčky, slovné prestrelky, všetko čo k tomu patrí. Treba však zachovať chladnú hlavu.

Cieľ do ďalších zápasov?: Poraziť Prahu. To je tromf pre každého, doma ich ešte nikto neporazil. A poraziť ich vo finále by bolo najlepšie, ale uvidíme či ich nedostaneme už v semifinále.

Anton Zmajkovič, tréner HK Slávia STU: Zrejme sa zhodujeme aj spolu s realizačným tímom Trenčína, že obidva mužstvá sú kvalitné a dôstojne reprezentujú túto súťaž. V záver by som povedal, že išlo o šťastie, ktoré stálo na strane Trenčína, nakoľko tie šance boli vyvážené na obidvoch stranách. Blahoželám Trenčínu, že sa im podarilo rozhodnúť v predĺžení. Samozrejme my máme chvíľkový smútok, ale ako hovorievam, nie každá prehra je prehrou a nie každá výhra výhrou. Ide o zbieranie skúseností, ktoré nás verím posilnia do ďalšej sezónny. Chcem poďakovať svojim hráčom, ktorí si dokázali ten čas zariadiť, že aj študovali, aj trénovali a niektorí aj pracovali. Obetovali svoj voľný čas jednej veľkej láske, ktorou je hokej. Vzdávam hold zakladateľom a organizátorom EUHL, nakoľko v tom dobrom napodobňujeme v dobrom hokejové veľmoci USA a Kanadu. U nás sa, ale na EUHL niekedy pozerá ako na projekt, ktorý odoberá financie vyšším ligovým súťažiam. Principiálne nesúhlasím s takýmto názorom, pretože práve tu vznikol jeden veľký priestor pre študentov. Sú to amatéri, ktorí si väčšinou všetko hradia sami. Ale ako som povedal je to tá láska k hokeju. Som rád, že som pri nich a je mi česť ich trénovať.