Godzilla II: Kráľ monštier prináša do kín nevídané súboje gigantických tvorov

Gza2_vert_character_ghidorah_intl_2764x4096_master rev 1.jpg
Foto: Continental film

BRATISLAVA 27. mája (WebNoviny.sk) – Keď bolo monštrum jediné, dokázalo ho ľudstvo zvládnuť. Všade po planéte však ožívajú ďalšie príšery a bude zrejme potrebné spojiť sily so starým nepriateľom. Film Godzilla II: Kráľ monštier príde do kín vo štvrtok 30. mája 2019 a na ich plátna prinesie súboje doteraz nevídaných rozmerov.

Nový príbeh sleduje hrdinské úsilie členov kryptozoologickej agentúry Monarch odraziť útok gigantických tvorov, ktoré boli donedávna považované za mýty. Obrovskej motýlej Mothre, vtáčiemu Rodanovi, ale aj úhlavnému nepriateľovi v podobe trojhlavého Kráľa Ghidoraha sa budú musieť postaviť za pomoci Godzilly. Akokoľvek nepravdepodobne to znie, práve známe monštrum môže pomôcť zachrániť ľudské obyvateľstvo.

Pokračovanie veľkofilmu o Godzille režíroval Michael Dougherty, ktorý zaujal hororovou komédiou Halloweenska noc (Trick \’r Treat) či vianočným hororom Krampus: Choď do čerta (Krampus). Príležitosť režírovať veľkofilm „godzillých“ rozmerov si nenechal ujsť, pretože ich považuje za dôležité. „Pri týchto filmoch chrúmete pukance, ale pritom sú plné metafor. Hoci sa témy počas rokov zmenili, všetky nám zanechávajú rovnaké upozornenie: ak sa budeme príliš vzpierať prírode, vzoprie sa príroda proti nám,“ hovorí Dougherty.

Snímku Godzilla II: Kráľ monštier uvidíte v slovenských kinách v 2D, 3D aj IMAX 3D verzii. Do kinodistribúcie ju uvádza spoločnosť Continental film.

Inzercia

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Continental film