Gól Demitru, asistencie Cháru a Handzuša

Demitra

NEW YORK 3. marca (WEBNOVINY) – V utorňajších zápasoch sa do kanadského bodovania zámorskej NHL zapísali traja Slováci. Najproduktívnejší hráč vancouverského olympijského turnaja Pavol Demitra v 31. min stretnutia v Columbuse vyrovnával v presilovke svojho Vancouveru na 2:2. Po góle spoluhráča Erhoffa v 2. min predĺženia sa napokon tešil aj z víťazstva 4:3. Pre Blue Jackets to bol deviaty prehratý zápas, v ktorom ešte po dvoch tretinách viedli.

Kapitán Bostonu Zdeno Chára prihrával na úvodný gól stretnutia proti Montrealu v 13. min Marcovi Sturmovi. V záverečnej tretine však Montreal, v ktorého bránke nestál Jaroslav Halák ale Carey Price, otočil štyrmi gólmi priebeh zápasu a zvíťazil 4:1. Canadiens prehrali z predchádzajúcich štyroch zápasov tri, ale po tomto víťazstve preskočili v tabuľke Východnej konferencie o bod práve Boston, ktorý sa s rovnakým počtom bodov delí o ôsmu postupovú pozíciu s „jazdcami“ z New Yorku.

Útočník Los Angeles Kings Michal Handzuš tiež asistoval pri úvodnom góle stretnutia v Dallase Jarettovi Stollovi a napokon sa tešil z víťazstva 5:1. Zaujímavosťou tohto duelu boli asistencie oboch brankárov. Takýto kúsok sa podaril prvý raz a zároveň naposledy 23. marca 2006 Martinovi Brodeurovi a Kari Lehtinenovi v zápase New Jersey – Atlanta. Teraz ich napodobnili Marty Turco a Jonathan Quick.

Nedarilo sa Slovákom v drese Chicaga Mariánovi Hossovi a Tomášovi Kopeckému. „Čiernych jastrabov“ zdolali „ostrovania“ z New Yorku v pomere 5:3. Hossa preveril v bránke Islanders Rolosona osemkrát počas osemnástich minút, Kopecký pobudol na ľade trinásť minút a vyslal tri strely na bránku. Prvou hviezdou zápasu sa stal svojím prvým hetrikom v NHL Blake Comeau z tímu domácich.

Ľubomír Višňovský bol v noci najvyťaženejším hráčom svojho Edmontonu. Odohral dvadsaťdva a pol minúty, no do štatistík si pripísal len jeden mínusový bod po tesnej prehre 3:4 v Nashville.

V stredu chýbali v zostavách svojich tímov kanonier New York Rangers Marián Gáborík a obranca Columbusu Milan Jurčina.

Debaklom domácich Lightning v pomere 2:7 sa skončil duel medzi Tampou Bay a Philadelphiou, hoci po dvoch tretinách bol stav nerozhodný 2:2. Najviac sa oň pričinil hosťujúci Mike Richards, ktorý jedným gólom a troma asistenciami zapezpečil pre svoj tím piate víťazstvo v rade.

Nedarilo sa ani bodovo najlepšiemu tímu doterajšej základnej časti San Jose, ktorý na domácom ľade nestačil na „diablov“ z New Jersey. Sharks prehrali tesne v pomere 3:4.

Výsledky utorňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Atlanta – Florida 4:2 (2:2, 2:0, 0:0)

Góly: 3. Peverley (Afinogenov), 4. Armstrong (Slater, Hainsey), 28. White (Peverley, Afinogenov), 35. Kubina (Enström, White) – 6. Weiss (Seidenberg, Booth), 11. Booth (McCabe, Stillman). Vylúčení: 8:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 39:36, brankári: Hedberg – Clemmensen. Diváci: 13 818

Columbus – Vancouver 3:4 po predĺžení (2:0, 1:2, 0:1 – 0:1) – Pavol Demitra (Vancouver) 1+0

Góly: 7. Murray (Boll, Clitsome), 18. Vermette (Clitsome, Russell), 36. Dorsett (Torres, Voráček) – 24. Burrows (Wellwood, Baumgartner), 32. DEMITRA (Salo, D. Sedin), 55. Wellwood (Raymond), 62. Ehrhoff (Kesler, Burrows). Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 30:31, brankári: S. Mason – Raycroft. Diváci: 14 513

Toronto – Carolina 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)

Góly: 56. Mitchell (Stempniak, Hanson) – 3. LaRose, 21. J. Jokinen (Whitney, E. Staal), 30. Sutter (LaRose, Ruutu), 34. Ruutu (Pitkänen, LaRose), 49. Samsonov (Pitkänen). Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 33:30, brankári: Giguere – Peters. Diváci: 19 096

Boston – Montreal 1:4 (1:0, 0:0, 0:4) – Zdeno Chára (Boston) 0+1

Góly: 13. Sturm (CHÁRA, Savard) – 43. Metropolit (Pyatt, Darche), 48. Lapierre (Moen, Moore), 58. Darche (Metropolit, Pyatt), 59. Pouliot. Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 24:32 , brankári: Rask – Price. Diváci: 17 565

New York Islanders – Chicago 5:3 (1:2, 4:0, 0:1)

Góly: 13. Comeau (Schremp), 23. Comeau (Schremp, Streit), 23. Sim (Park, Kohn), 28. Park (Moulson, Weight), 40. Comeau (Streit, MacDonald) – 11. Campbell (P. Kane), 14. P. Kane (Keith, Toews), 56. Byfuglien (Toews, P. Kane). Vylúčení: 3:0 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 23:44, brankári: Roloson – Niemi (23. Huet). Diváci: 13 486

Ottawa – New York Rangers 1:4 (1:0, 0:4, 0:0)

Góly: 4. Michálek (Spezza, Alfredsson) – 21. Callahan (Christensen), 36. Dubinsky (Prust), 37. Callahan (Avery, Christensen), 38. Avery (Lisin, Redden). Vylúčení: 1:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 25:25, brankári: Elliott (38. Leclaire) – Lundqvist. Diváci: 18 254

Pittsburgh – Buffalo 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Góly: 15. Gončar (Goligoski, Crosby), 24. Dupuis (Fedotenko, Malkin), 52. Fedotenko (Kennedy, Letang) – 27. Lydman (Kaleta, Rivet), 55. Roy (Kaleta, Butler). Vylúčení: 5:3 na 2 min plus Rupp – Gaustad päť minút za bitku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:28, brankári: Johnson – Lalime. Diváci: 17 132

Tampa Bay – Philadelphia 2:7 (1:1, 1:1, 0:5)

Góly: 15. Stamkos (St. Louis, Öhlund), 23. Stamkos (Downie, Malone) – 11. M. Richards (Carcillo, Pronger), 25. Carcillo (M. Richards), 41. Gagne (M. Richards, Timonen), 45. Gagne (M. Richards, Giroux), 50. Van Riemsdyk (Giroux, Asham), 52. Giroux (Gagne), 55. Carter. Vylúčení: 9:7 na 2 min, plus Downie, Konopka – Carcillo, Ashan päť minút za bitku, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 38:34, brankári: Niittymäki (52. Smith) – Leighton. Diváci: 17 812

Nashville – Edmonton 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)

Góly: 13. Wilson (Grebeškov), 15. Grebeškov (Legwand, Ward), 36. Weber (Suter, Erat), 46. Arnott (Sullivan, Hamhuis) – 7. Comrie (Horcoff, Gilbert), 32. Brule (Peckham, Pouliot), 43. Pouliot (Cogliano, Brune). Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:25, brankári: Rinne – Deslauriers. Diváci: 15 682

Dallas – Los Angeles 1:5 (0:1, 0:3, 1:1) – Michal Handzuš (Los Angeles) 0+1

Góly: 46. Ribeiro (B. Richards, Turco) – 6. Stoll (Frolov, HANDZUŠ), 24. Frolov (Doughty, J. Johnson), 32. Richardson (Doughty, Quick), 38. Smyth (Frolov, Möller), 60. Kopitar (Doughty, J. Johnson). Vylúčení: 4:6 na 2 min, plus Woywitka – Simmonds päť minút za bitku, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 32:22, brankári: Turco – Quick. Diváci: 15 571

Phoenix – St. Louis 2:5 (1:2, 0:3, 1:0)

Góly: 4. Perreault (Mueller), 49. Lomabardi – 9. Oshie (Backes, Kariya), 15. McClement (Steen, Colaiacovo), 31. McDonald (Berglund, Polák), 33. Backes (Oshie, Kariya), 40. Boyes (Steen, Colaiacovo). Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 39:35, brankári: Bryzgalov (41. LaBarbera) – C. Mason. Diváci: 10 385

San Jose – New Jersey 3:4 (0:0, 0:3, 3:1)

Góly: 49. Setoguchi (J. Thornton, Heatley), 51. Setoguchi (Blake, Clowe), 52. Pavelski (Malhotra) – 32. Zubrus (Eliáš, Kovaľčuk), 32. Fraser (Clarkson, Salmela), 40. Kovaľčuk (Parise, Zajac), 46. Zajac (Parise, Langenbrunner). Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 20:25, brankári: Nabokov – Brodeur. Diváci: 17 562

Viac k osobe Carey PriceJaroslav HalákJonathan QuickĽubomír VišňovskýMarián GáboríkMarty TurcoMichal HandzušMilan JurčinaPavol DemitraZdeno Chára