Gól Hamšíka a Kubíka v zahraničných futbalových súťažiach

Hamšík
Marek Hamšík Foto: SITA, AP

LONDÝN 30. januára (WEBNOVINY) – Kapitán slovenskej reprezentácie Marek Hamšík prispel v 22. kole najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A 2010/2011 jedným gólom k vysokému víťazstvu svojho mužstva SSC Neapol nad Sampdoriou Janov 4:0. Banskobystrický rodák, ktorý v zápase odohral 58 minút, sa presadil tesne po zmene strán v 48. min, keď zvyšoval na priebežných 3:0. Hamšík navyše prihral na gól Edinsonovi Cavanimu, ktorý zaznamenal hetrik. Uruguajský „bombardér“ aktuálne vedie so 17 gólmi v tabuľke strelcov Serie A, pre Hamšíka to bol presný zásah s poradovým číslom osem. Zverenci trénera Waltera Mazzarriho si vďaka trom bodom upevnili druhé miesto so ziskom 43 bodov, na lídra AC Miláno strácajú štyri body.

Oveľa viac sa darilo druhému janovskému klubu FC, ktorý v zostave s ďalším Slovákom Jurajom Kuckom zdolal Parmu 3:1. Zimná posila Janovčanov z pražskej Sparty odohrala celé stretnutie a mohla sa tak tešiť z prvého plného bodového zisku v novom pôsobisku. Majstrovský klub Inter Miláno sa v dramatickom stretnutí potrápil s Palermom. Sicílsky klub vyhrával po prvom polčase už dvojgólovým rozdielom, domáci však po zmene strán vyrovnali zásluhou dvoch gólov novej posily zo Sampdorie Janov – útočníka Giampaola Pazziniho a duel nakoniec rozhodol štvrťhodinu pred koncom z pokutového kopu Kamerunčan Samuel Eto´o.

Chievo zvíťazilo na pôde nováčika z Brescie rozdielom triedy 3:0. Hostia zaznamenali úvodné dva góly tesne pred a po polčasovej prestávke, tretí pridali v záverečných sekundách zápasu. Úspešnými strelcami boli útočník Sergio Pellissier, ktorý zaznamenal ôsmy a deviaty presný zásah v aktuálnej sezóne Serie A, a skúsený obranca Davide Mandelli. Chievo sa vďaka zisku troch bodov úspešne vzďaľuje pásmu zostupu, naopak Brescia zostáva naďalej predposledná.

Stretnutie Bologna – AS Rím ukončili po 16 minútach pre vytrvalé sneženie. Nedeľňajší program skompletizuje zápas Juventus Turín – Udinese (začiatok o 20.45 h).

Výsledky nedeľňajších stretnutí 22. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A 2010/2011:

Inter Miláno – Palermo 3:2 (0:2)

Góly: 57. a 73. Pazzini, 76. Eto´o (z pok. kopu) – 5. Miccoli, 36. Nocerino

Cagliari – Bari 2:1 (2:1)

Góly: 8. a 12. Matri – 14. Okaka

FC Janov – Parma 3:1 (3:1)

Góly: 16. Palacio (z pok. kopu), 43. Paletta (vlastný), 45. Kaladze – 33. Crespo

Góly: 45. a 90. Pellissier, 47. Mandelli

Duel Bologna – AS Rím ukončili v 16. min pre vytrvalé sneženie.

Holandsko – Víťazný gól Františka Kubíka

Slovenský útočník František Kubík prispel jedným gólom k víťazstvu ADO Den Haag na ihrisku Excelsior Rotterdam (5:1) v úvodnom nedeľňajšom stretnutí 21. kola najvyššej holandskej futbalovej súťaže. Dvadsaťjedenročný hráč, ktorý nastúpil v základnej zostave a na trávniku pobudol do 62. min, skóroval v 29. min duelu, pričom jeho zásah mal v konečnom účtovaní prívlastok víťazný. Skvelou prihrávkou z pravej strany ho v pokutovom území našiel spoluhráč Lex Immers. Pre člena širšieho kádra slovenskej reprezentácie, ktorý je v tíme účastníka Eredivisie na hosťovaní z AS Trenčín, to bol siedmy gól v 19. zápase v aktuálnej ligovej sezóne 2010/2011. Excelsior hral od 24. min bez vylúčeného Bovenberga. „Bola to akcia po pravej strane ihriska, dostal som ideálnu prihrávku lobom do šestnástky. Uvažoval som, že sa pokúsim vystreliť z prvej, ale napokon som si nechal loptu spadnúť a až potom som sa pokúsil prekonať brankára. Som veľmi rád, že som skóroval a že môj zásah bol napokon víťazný,“ povedal 21-ročný rodák z Prievidze pre agentúru SITA.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 21. kola najvyššej holandskej futbalovej súťaže Eredivisie:

Excelsior Rotterdam – ADO Den Haag 1:5 (1:3) – František Kubík (Den Haag) hral do 62. min a v 29. min strelil víťazný gól

FC Twente Enschede – Feyenoord Rotterdam 2:1

NAC Breda – Ajax Amsterdam 0:3

SC Heerenveen – FC Groningen 1:4

Anglicko – Z favoritov úspešný len Arsenal

Futbalisti FC Arsenal sa poriadne potrápili v nedeľňajšom stretnutí 4. kola Anglického pohára vo futbale (FA Cup) proti treťoligovému Huddersfieldu, ale nakoniec zvíťazili 2:1. Zverenci Arséna Wengera vstúpili do stretnutia suverénne a výsledkom bol vlastný gól hosťujúceho Petra Clarka v 22. min. Stretnutie následne ovplyvnilo vylúčenie domáceho stopéra Sébastiena Squillaciho v 42. min, ktorý v čistej šanci fauloval mladého defenzívneho záložníka Huddersfieldu Jacka Hunta. Po zmene strán si hostia začali vytvárať jednu šancu za druhou, rezultátom bol vyrovnávajúci gól Alana Leeho, ktorý sa hlavou presadil po rohovom kope v 66. min. Domácich zachránil až pokutový kop v 86. min, ktorý premenil kapitán „kanonierov“ Španiel Cesc Fábregas.

Mužstvu Manchester City taktiež „ruže nekvitli“, zverenci trénera Roberta Manciniho zažili na ihrisku treťoligistu Notts County viacero krušných chvíľ. Domáci vyhrávali od 59. min gólom Bishopa, opakovaný zápas zariadil svojím premierovým gólom v treťom zápase za „Citizens“ Edin Džeko.

Fulham si v londýnskom derby poradil s favorizovaným Tottenhamom predovšetkým vďaka excelentnému prvému polčasu, v ktorom domáci nasúkali „kohútom“ z White Hart Lane štyri góly.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 4. kola Anglického pohára vo futbale – FA Cupu (hrá sa na jeden zápas, v prípade remízy sa stretnutie opakuje):

Notts County – Manchester City 1:1 (0:0)

Góly: 59. Bishop – 80. Džeko

West Ham United – Nottingham Forest 3:2 (2:2)

Góly: 4., 42. a 52. Obinna (tretí z pok. kopu) – 18. Adebola, 40. McGoldrick

Wolverhampton – Stoke City 0:1 (0:0)

Gól: 81. Huth

FC Arsenal – Huddersfield 2:1 (1:0)

Góly: 22. Clarke (vlastný), 86. Fábregas (z pok. kopu) – 66. A. Lee, ČK: 42. Squillaci (Arsenal)

FC Fulham – Tottenham Hotspur 4:0 (4:0)

Góly: 11. a 14. D. Murphy (oba z pok. kopu), 23. Hangeland, 45. Dembele, ČK: 13. Dawson (Tottenham)

Nemecko – Tri body Freiburgu

Futbalisti Freiburgu zvíťazili v úvodnom nedeľňajšom zápase 20. kola I. bundesligy na pôde Stuttgartu 1:0 a upevnili si šieste miesto v tabuľke. Pre Freiburg to bol desiaty trojbodový zápis v sezóne, na svojom konte má momentálne 33 bodov, pričom na piaty Hannover má jednobodové manko. Slovenský reprezentant v službách hostí Erik Jendrišek nastúpil do zápasu v 90. minúte. Stuttgart sa stále herne trápi, patrí mu až predposledné 17. miesto so ziskom 16 bodov. Horším tímom je už len Borussia Mönchengladbach, hoci len o skóre. Borussia sa bodovo dotiahla na Stuttgart vďaka prekvapivému víťazstvu na pôde Eintrachtu Frankfurt 1:0.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 20. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy 2010/2011:

Eintracht Frankfurt – Borussia Mönchengladbach 0:1 (0:0)

Gól: 84. De Camargo

VfB Stuttgart – SC Freiburg 0:1 (0:1)

Gól: 24. Flum

Erik Jendrišek (Freiburg) nastúpil v 90. min

Turecko

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 19. kola najvyššej tureckej futbalovej súťaže:

Ankaragücü – Manisaspor 1:3

Marek Sapara a Stanislav Šesták odohrali celé stretnutie, Šesták navyše dostal v 41. min žltú kartu, Štefan Senecký pre zranenie nechytal, Róbert Vittek (všetci Ankaragücü) z rovnakého dôvodu nehral

Büyüksehir – Besiktas Istanbul 2:1

Gaziantepspor – Genclerbirligi 1:1

Fenerbahce – Trabzonspor 2:0 – Miroslav Stoch (Fenerbahce) sedel len na lavičke náhradníkov

Francúzsko – Bordeaux zdolalo Nice

V nedeľňajšom stretnutí 21. kola najvyššej francúzskej futbalovej súťaže Ligue 1 zvíťazil šampión zo sezóny 2008/2009 Girondins Bordeaux nad tímom OGC Nice 2:0. Skóre stretnutia otvoril v 38. min stopér Ludovic Sané, víťazstvo FCGB poistil v 57. min ôsmym gólom v prebiehajúcom ročníku Ligue 1 útočník Anthony Modeste. V druhom stretnutí bral Montpellier všetky tri body z ihriska Nancy po víťazstve 2:1. Vo večernom dueli sa medzi predposledným AS Monaco a úradujúcim francúzskym šampiónom Olympique Marseille zrodila bezgólová remíza. Marseille sa aj napriek tomu posunul v tabuľke o jedno miesto a patrí mu 5. miesto.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 21. kola najvyššej francúzskej futbalovej súťaže Ligue 1 2010/2011:

AS Monaco – Olympique Marseille 0:0

Bordeaux – Nice 2:0 (1:0)

Góly: 38. Sané, 57. Modeste

Nancy – Montpellier 1:2 (1:1)

Góly: 2. Y. Hadji – 8. S. Camara, 59. Bocaly

Viac k osobe Cesc FábregasEdin DžekoErik JendrišekFrantišek KubíkJuraj KuckaMarek HamšíkMarek SaparaMiroslav StochRóbert VittekStanislav ŠestákŠtefan Senecký