Gólov v NHL ubúda, skúmajú sa možnosti

Chicago zdolalo Tampu, Hossa získal tretí Stanleyho pohár
Brankár Chicaga Corey Crawford vyráža betónom puk po zakončení útočníka Tampy Bay Stevena Stamkosa počas šiesteho finálového zápasu NHL, v ktorom Blackahawks zvíťazili nad 'bleskami' 2:0 a získali Stanleyho pohár. Chicago, 15: jún 2015. Foto: SITA/AP

TORONTO 11. novembra (WebNoviny.sk) – Gólov v hokejovej NHL ubúda. Generálni manažéri klubov na utorňajšom jesennom mítingu preto dali hlavy dokopy a otvorili otázku, akými spôsobmi zvýšiť znižujúcu sa produkciu.

Do utorka bol v 215 tohtosezónnych dueloch priemer 5,32 gólu na zápas, najnižší od 2003/2004 (vtedy 5,14). V uplynulom ročníku bol na úrovni 5,46, referuje server hockeyreference.com. „Kým sa znova v marci zídeme, máme zopár mesiacov, aby sme popremýšľali, čo s tým. Či je to v parametroch brankárskych výstrojov, veľkosti bránok, spôsobe hry a podobne,“ citoval server nhl.com generálneho manažéra Floridy Dala Tallona.

Viceprezident hokejových operácií NHL Colin Campbell nevylúčil možnosť zväčšovania bránok, ak sa manažéri zhodnú na takomto závere. Ide však podľa neho o poslednú možnosť, tou prvou je ďalšia úprava brankárskeho výstroja.

Funkcionári si pochvaľujú atraktívne predĺženie troch proti trom, novinku zavedenú pred touto sezónou, znamenajúcu viac priestoru na ľade a prelievanie hry z jednej strany na druhú. Do utorka 70 percent zápasov, ktoré sa v riadnom hracom čase skončili remízou, spoznalo víťaza v pridanej päťminútovke. Až nájazdy rozhodovali iba v trinástich zo 43 duelov. V uplynulej sezóne sa predĺžením skončilo len 44,4 percenta súbojov. „S takýmito čiastkovými výsledkami musíme byť spokojní. Napĺňajú sa naše očakávania. Ja si to užívam, takisto fanúšikovia. Je to zábava a pohybujeme sa v zábavnom priemysle,“ pripomenul GM Dallasu Jim Nill.