Gólová prestrelka v Miláne a debut Weiss ml

Bez názvu
Srbský stredopoliar Interu Miláno oslavuje gól v zápase Ligy majstrov Inter Miláno - Tottenham Hotspur Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 20. októbra (WEBNOVINY) – V stredajšom zápase Ligy majstrov 2010/2011 medzi Glasgowom Rangers a FC Valencia absolvoval debut v kontinentálnom pohári číslo jeden slovenský reprezentant Vladimír Weiss ml. Ten sa premiérovo ocitol v základnej zostave škótskeho klubu v najprestížnejšej klubovej súťaži starého kontinentu a pomohol „jazdcom“ k zisku cenného bodu s mierne favorizovaným španielskym tímom. Syn reprezentačného kouča národného výberu SR centroval z rohového kopu na vedúci gól Glasgowa, ktorý v 34. min zaznamenal americký stredopoliar Edu. Ten istý hráč si však krátko po polčasovej prestávke strelil vlastný gól a obe mužstvá si pripísali po jednom bode. Weiss ml. hral napokon do 88. min, keď ho vystriedal reprezentant Severného Írska Kyle Lafferty. V druhom stretnutí C-skupiny zvíťazil Manchester United nad tureckým šampiónom Bursasporom najtesnejším rozdielom 1:0. O jediný presný zásah duelu sa postaral portugalský krídelník Nani už v 7. min. Do stretnutia na Old Trafforde nezasiahol Wayne Rooney, ktorý nebol ani na lavičke náhradníkov. Na čele tabuľky sú „červení diabli“ so siedmimi bodmi. Glasgow je po troch kolách na postupovej druhej priečke.

Gólovú prestrelku mohli diváci vidieť v Miláne, kde domáci Inter viedol nad Tottenhamom Hotspur po 35 minútach jednoznačne 4:0. „Kohúti“ však napokon takmer získali bod, keď v priebehu druhého polčasu trikrát rozvlnil sieť Gareth Bale a zápas sa skončil výsledkom 4:3. Anglické mužstvo hralo od 8. min oslabené o vylúčeného brazílskeho brankára Heurelha Gomesa. Toho poslal predčasne pod sprchy hlavný rozhodca za faul na prenikajúceho Biabianyho. Samuel Eto´o premenil nariadený pokutový kop, čím zvyšoval na 2:0, a neskôr pridal aj druhý presný zásah. Kamerunský kanonier strelil v ostatných dvanástich súťažných zápasoch neuveriteľných štrnásť gólov a pomohol Interu k šiestej výhre v rade na domácom trávniku v LM. V druhom dueli „áčka“ medzi holandským šampiónom FC Twente a nemeckým Werderom Brémy sa zrodila remíza 1:1.

Suverénne za postupom kráča francúzsky Olympique Lyon, ktorý v stredu zvíťazil nad Benficou Lisabon 2:0 a po troch kolách je stále stopercentný. Schalke 04 zvíťazilo nad Hapoelom Tel Aviv 3:1, do hry však nezasiahol domáci útočník Erik Jendrišek. Slovenský reprezentačný útočník presedel celý zápas na lavičke náhradníkov.

Jeden z najväčších adeptov na celkové prvenstvo FC Barcelona zvíťazil nad FC Kodaň 2:0 zásluhou dvoch presných zásahov argentínskej superhviezdy Lionela Messiho. Famózny krídelník najprv v 19. min otváral skóre prudkou strelou do šibenice a víťazstvo zverencov Pepa Guardiolu poistil v nadstavenom čase. Messi zaznamenal už svoj štvrtý presný zásah v tejto sezóne LM. V stredu gól diváci nevideli len v zápase D-skupiny Panathinaikos Atény – Rubin Kazaň.

Konečné výsledky stredajších stretnutí 3. kola futbalovej Ligy majstrov 2010/2011:

A-skupina

Inter Miláno (Tal.) – Tottenham Hotspur (Angl.) 4:3 (4:0)

Góly: 11. a 35. Eto’o (prvý z pok. kopu), 2. J. Zanetti, 14. Stankovič – 52., 90. a 90.+ Bale, ČK: 8. Gomes (Tottenham), rozhodoval: Skomina (Slovin.)

FC Twente (Hol.) – Werder Brémy (Nem.) 1:1 (0:0)

Góly: 74. Janssen – 80. Arnautovič, rozhodoval: Bo Larsen (Dán.)

B-skupina

FC Schalke 04 (Nem.) – Hapoel Tel Aviv (Izr.) 3:1 (1:0)

Gól: 3. a 58. Raúl, 68. Jurado – 90.+ Shechter, rozhodoval: Collum (Škót.)

Olympique Lyon (Fr.) – Benfica Lisabon (Portug.) 2:0 (1:0)

Góly: 22. Briand, 51. Lisandro López, ČK: 44. Gaitan (Benfica) po druhej ŽK, rozhodoval: Undiano Mallenco (Šp.)