Gólové hody v Debrecíne a Glasgowe

AKTUALIZOVANÉ

BRATISLAVA 29. septembra (WEBNOVINY) – Po utorňajších zápasoch 2. kola skupinovej Ligy majstrov majú tri tímy na svojom konte plný bodový zisk – Olympique Lyon, FC Sevilla a Arsenal Londýn. V E-skupine domáca Fiorentina dokázala zdolať anglický FC Liverpool aj v zostave so slovenským reprezentačným obrancom Martinom Škrtelom. „Fialky“ rozhodli o svojom víťazstve už v prvom polčase. Najprv v 28. a neskôr v 37. min rozvlnil sieť za Pepe Reinom srbský stredopoliar Stevan Jovetič. Liverpool po tejto prehre klesol na tretie miesto. Na prvú pozíciu E-skupiny sa dostal francúzsky Olympique Lyon, ktorý na ihrisku maďarského Debrecínu zvíťazil vysoko 4:0. O góly sa postarali postupne Källström, Pjanič, Govou a Gomis.

V F-skupine trochu nečakane remizoval domáci Rubin Kazaň s úradujúcim talianskym majstrom Inter Miláno 1:1. Góly padali len v prvom polčase, skóre stretnutia otvoril v 11. min domáci A. Domínguez a v 27. min vyrovnával za hostí Stankovič. V druhom zápase si FC Barcelona poradila s ukrajinským tímom Dynamo Kyjev 2:0. Skóre duelu otvárala v 26. min argentínska hviezda Lionel Messi a v 76. min upravil na rozdiel dvoch gólov striedajúci Pedro Rodríguez. Po 2. kole je v F-skupine na čele Barcelona, na tretiu priečku klesol milánsky Inter.

V G-skupine rumunský tím Unirea Urziceni prekvapujúco remizoval s nemeckým celkom VfB Stuttgart. Hostia viedli po Tasciho góle z piatej minúty, no hneď po obrátke vyrovnal na konečných 1:1 D. Varga. Futbalisti FC Sevilla odohrali skvelý zápas v Ibrox Parku proti domácemu Glasgowu Rangers. Po bezgólovom prvom polčase sa v druhom dejstve roztrhlo vrece s gólmi a diváci mohli vidieť až päť akcií s úspešným zakončením. Domácich určite mrzí skutočnosť, že až štyri z nich padli do ich siete. Sevillčania rozhodli o zápase za 24 minút a dostali sa tak na čelo G-skupiny.

V poslednej H-skupine sa vytrápil Arsenal Londýn s Olympiakosom Pireus, keď prvý gól duelu padol až v 77. min z kopačky holandského útočníka Robina van Persieho. O desať minút neskôr spečatil víťazstvo „The Gunners“ ruský útočník Andrej Aršavin. Holandský majster AZ Alkmaar prišiel o víťazstvo s belgickým Standardom Liege v posledných sekundách zápasu. Gólový účet stretnutia otváral v 48. min domáci útočník El Hamdaoui, no v nadstavenom čase vyrovnával na konečných 1:1 striedajúci Moussa Traoré. Na prvom mieste H-skupiny figuruje londýnsky Arsenal, druhá priečka patrí Olympiakosu Pireus.

Výsledky:

E-skupina

AC Fiorentina (Tal.) – FC Liverpool (Angl.) 2:0 (2:0)

Góly: 28. a 37. Jovetič, rozhodoval: Brych (Nem.)

DVSC Debrecín (Maď.) – Olympique Lyon (Fr.) 0:4 (0:3)

Góly: 3. Källström, 13. Pjanič, 24. Govou, 50. Gomis, rozhodoval: Övrebö (Nór.)

F-skupina

FC Barcelona (Šp.) – Dinamo Kyjev (Ukr.) 2:0 (1:0)

Góly: 26. Messi, 76. Pedro Rodríguez Ledesma, rozhodoval: Kuipers (Hol.)

Rubin Kazaň (Rus.) – Inter Miláno (Tal.) 1:1 (1:1)

Góly: 11. A. Domínguez – 27. Stankovič, ČK: 60. Balotelli (Inter) po druhej ŽK, rozhodoval: Terje Hauge (Nór.), 25 000 divákov

G-skupina

Unirea Urziceni (Rum.) – VfB Stuttgart (Nem.) 1:1 (0:1)

Góly: 48. D. Varga – 5. Tasci, rozhodoval: Duhamel (Fra.)

Glasgow Rangers (Škót.) – FC Sevilla (Šp.) 1:4 (0:0)

Góly: 88. Novo – 50. Konko, 64. Adriano, 72. Luis Fabiano, 74. Kanouté, rozhodoval: Eriksson (Švéd.)