Góly Baranku a Ružičku pomohli Spartaku

Khl

UFA 20. marca (WEBNOVINY) – V štyroch sobotňajších stretnutiach semifinále konferencií Kontinentálnej hokejovej ligy sa bodovo presadili dvaja slovenskí hokejisti. Obranca Ivan Baranka a útočník Štefan Ružička strelili po jednom góle a výraznou mierou prispeli k výhre Spartaka Moskva na ľade Jaroslavľa. Baranka v presilovke v 42. min poslal hostí do vedenia a Ružička rozhodol celé stretnutie gólom v 18. min predĺženia. Najmä vďaka hetriku Alexeja Morozova zvíťazila v sobotňajšom prvom súboji semifinále Východnej konferencie KHL Kazaň na ľade Magnitogorska hladko 4:0. V zostávajúcich stretnutiach porazila Ufa hladko na domácom ľade Nižnekamsk 6:2 a Balašicha získala druhé víťazstvo v sérii, keď v tesnom zápase zdolala Dinamo Riga 2:0. V tomto stretnutí sa Slováci do štatistík bodovania nezapísali, hoci na domácej strane nastúpil obranca Martin Štrbák a na hosťujúcej útočné duo Marcel Hossa, Robert Petrovický.

Výsledky sobotňajších stretnutí play-off Kontinentálnej hokejovej ligy – súhrn:

Východná konferencia – semifinále (prvé zápasy, hrá sa na štyri víťazstvá):

Salavat Julajev Ufa – Neftechimik Nižnekamsk 6:2 (3:1, 1:1, 2:0) – stav série 1:0

Metallurg Magnitogorsk – Ak Bars Kazaň 0:4 (0:1, 0:3, 0:0) – stav série 0:1

Západná konferencia – semifinále (druhé zápasy, hrá sa na štyri víťazstvá):

Lokomotiv Jaroslavľ – Spartak Moskva 2:3 po predĺžení (0:1, 1:0, 1:1 – 0:1) – stav série 1:1, Ivan Baranka 1+0, Štefan Ružička (obaja Spartak) 1+0

HK MVD Balašicha – Dinamo Riga 2:0 (1:0, 1:0, 0:0) – stav série 2:0

Viac k osobe Ivan BarankaMarcel HossaMartin ŠtrbákRóbert PetrovickýŠtefan Ružička