Góly Hamšíka a Jendrišeka

Futbalový štadión v Durbane
Na tomto novopostavenom futbalovom štadióne sa odohrajú tohtoročné Majstrovstvá sveta vo futbale. Foto: AP Photo/Denis Farrell

BRATISLAVA 5. apríla (WEBNOVINY) – Sumár aktuálnych vystúpení slovenských futbalistov v zahraničných súťažiach (2. – 4. apríla 2010):

ANGLICKO

I. liga – 33. kolo:

Bolton – Aston Villa 0:1 – Vladimír Weiss ml. za domácich hral od 66. minúty.

Birmingham – FC Liverpool 1:1 – Martin Škrtel (Liverpool) pre zranenie nehral.

II. liga – 41. kolo:

West Bromwich – Leicester 3:0 – Marek Čech za WBA odohral celý zápas.

TALIANSKO

I. liga – 32. kolo:

Lazio – Neapol 1:1 – Marek Hamšík za Neapol odohral celý zápas a skóroval.

Catania – Palermo 2:0 – Tomáš Košický za domácich nechytal.

II. liga – 33. kolo:

Cesena – Ancona 0:2 – Martin Petráš odohral za domácich prvý polčas.

NEMECKO

I. liga – 29. kolo:

Norimberg – Mainz 2:0 – Marek Mintál za domácich hral od 63. minúty. Miroslav Karhan odohral celý zápas, Radoslav Zabavník (obaja Mainz) absolvoval druhý polčas a dostal žltú kartu.

Wolfsburg – Hoffenheim 4:0 – Peter Pekarík (Wolfsburg) odohral celý duel.

Freiburg – Bochum 1:1 – Stanislav Šesták za Bochum hral do 90. minúty.

Hamburg – Hannover 0:0 – Ján Ďurica nastúpil za hostí v 82. minúte.

II. liga – 29. kolo:

Rostock – Aachen 2:0 – Szilárd Németh odohral za hostí celý duel.

Oberhausen – Kaiserslautern 2:1 – Erik Jendrišek absolvoval celý zápas a skóroval, Adam Nemec (obaja Kaiserslautern) hral do 77. minúty.

FRANCÚZSKO

I. liga – 31. kolo:

Valenciennes – Lille 1:0 – Filip Šebo za domácich nehral.

II. liga – 32. kolo:

Nantes – Le Havre 4:1 – Ľuboš Kamenár odchytal za domácich celý zápas.

ŠKÓTSKO

St. Mirren – Hearts 1:1 – Marián Kello za hostí nechytal pre zranenie.

HOLANDSKO

I. liga – 30. kolo:

Venlo – FC Twente 0:2 – Miroslav Stoch bol na trávniku od 71. minúty, Andrej Rendla (obaja Twente) nehral.

Den Haag – Ajax 0:1 – Csaba Horváth (Den Haag) prišiel na ihrisko v 82. minúte.

ČESKO

I. liga – 23. kolo:

Jablonec – Olomouc 3:1 – Marek Kaščák a Ladislav Onofrej nehrali, Tomáš Lovásik (všetci Olomouc) odchytal celý zápas.

Brno – Mladá Boleslav 2:3 – Juraj Križko hral od 43. minúty, Martin Husár a ani Andrej Hodek (všetci Brno) nehrali. Lukáš Opiela za hostí hral od 79. minúty.

Slovácko – Liberec 0:0 – Miroslav Filipko odchytal celý duel, Tomáš Košút (obaja Slovácko) odohral celý duel. Košút dostal žltú kartu.

FK Bohemians Praha – Kladno 1:4 – Michal Demeter odohral celé stretnutie, Jaroslav Belaň a Peter Očovan (všetci Bohemians) nenastúpili. Peter Kostolanský aj Peter Mráz (obaja Kladno) absolvovali celý zápas.

České Budějovice – Příbram 2:1 – Marián Jarabica nehral, Peter Černák absolvoval celý zápas, Ľubomír Meszároš (všetci České Budějovice) odohral prvý polčas. Jakub Rondzik za hostí nehral.

MAĎARSKO

I. liga – 22. kolo:

Honvéd – Györ 0:0 – Csaba Szórád nehral, Viliam Macko (obaja Honvéd) hral do 86. minúty a dostal žltú kartu. Otto Szabó a ani brankár Peter Molnár (obaja Győr) nehrali.

Zalaegerszeg – Videoton 2:2 – Marián Sľuka hral za domácich do 60. minúty. Tomáš Tujvel za hostí nechytal.

Vasas – Diósgyör 1:0 – Jozef Gáspár za domácich nehral.

POĽSKO

Chorzów – Vroclav 0:0 – Gábor Straka a ani Martin Fabuš (obaja Chorzów) nenastúpili. Marián Kelemen stál počas celého duelu v bránke hostí.

Gliwice – Kielce 1:0 – Pavol Staňo odohral za domácich celý zápas a dostal žltú kartu.

Belchatów – Wodzislaw 3:0 – Stanislav Velický odohral celý zápas, Filip Lukšík (obaja Wodzislaw) absolvoval druhý polčas a dostal žltú kartu.

Poznaň – Legia Varšava 1:0 – Ján Zápotoka za domácich nenastúpil. Ján Mucha odchytal za hostí celé stretnutie.

Gdynia – Polonia Bytom 2:2 – Peter Hricko hral do 68. minúty, Juraj Baláž nechytal, Marek Bažík a Miroslav Barčík (všetci Bytom) odohrali celý zápas. Bažík skóroval.

Polonia Varšava – Wisla Krakow 0:1 – Peter Šinglár za Wislu nehral.

Lubin – Gdansk 2:2 – Peter Čvirik za Gdansk nehral.

RAKÚSKO

I. liga – 28. kolo:

Salzburg – Mattersburg 2:0 – Dušan Švento odohral za Salzburg celý zápas.

Sturm Graz – Kapfenberg 1:1 – Peter Hlinka hral za domácich do 67. minúty a dostal žltú kartu.

RUMUNSKO

I. liga – 26. kolo:

Dinamo Bukurešť – Gaz Metan Medias 1:0 – Michal Kubala za hostí hral do 76. minúty.

Craiova – Temešvár 1:2 – Ján Kozák hral do 77. minúty, Marián Čišovský a Miloš Brezinský (všetci Temešvár) nehrali.

Vaslui – Alba Iulia 3:0 – Dušan Kuciak odchytal celý zápas, Pavol Farkaš (obaja Vaslui) nehral.

BULHARSKO

Burgas – Levski Sofia 1:1 – Peter Petráš za hostí nehral.

RUSKO

I. liga – 4. kolo:

Saturn Moskovská oblasť – Kazaň 0:0 – Martin Jakubko odohral za domácich celý zápas.

TURECKO

Ankaragücü – Besiktas 0:0 – Róbert Vittek a Marek Sapara (obaja Ankaragücü) absolvovali celý zápas. Filip Hološko za Besiktas odohral celý duel.

Eskisehirspor – Kasimpasa 2:0 – Martin Baran za hostí nenastúpil.

Viac k osobe Adam NemecDušan KuciakDušan ŠventoErik JendrišekFilip HološkoFilip ŠeboJán ĎuricaJán KozákJán MuchaLuboš KamenárMarek ČechMarek HamšíkMarek MintálMarek SaparaMarián ČišovskýMarián KelemenMarián KelloMartin JakubkoMartin PetrášMartin ŠkrtelMiroslav KarhanMiroslav StochPavol FarkašPeter HlinkaPeter PekaríkPeter PetrášRadoslav ZabavníkRóbert VittekStanislav ŠestákSzilárd NémethVladimír WeissVladimír Weiss ml.