Góly Hamšíka, Sylvestra a Hološka

Hamšík
Marek Hamšík Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 10. apríla (WEBNOVINY) – Sumár aktuálnych vystúpení slovenských futbalistov v zahraničných súťažiach (8. – 10. apríla 2011):

ANGLICKO

I. liga – 32. kolo:

Wolverhamton – Everton 0:3 – Ján Mucha ml. za hostí nechytal

Sunderland – West Bromwich Albion 2:3 – Marek Čech za hostí mehral.

TALIANSKO

Cagliari – Brescia 1:1 – Richard Lásik (Brescia) nefiguroval na zápasovej súpiske.

Bologna – Neapol 0:2 – Marek Hamšík za hostí hral do 76. minúty a skóroval z penalty.

Bari – Catania 1:1 – Kamil Kopúnek (Bari) do stretnutia nezasiahol. Tomáš Košický (Catania) nechytal.

Juventus – FC Janov 3:2 – Juraj Kucka za hostí nehral.

II. liga – 35. kolo:

Varese – Grosseto 3:1 – Martin Petráš odohral za hostí celý zápas a dostal žltú kartu.

NEMECKO

I. liga – 29. kolo:

Stuttgart – Kaiserslautern 2:4 – Adam Nemec za hostí nenastúpil.

Hannover – Mainz 2:0 – Miroslav Karhan a Radoslav Zabavník (obaja Mainz) nefigurovali na zápasovej súpiske.

Freiburg – Hoffenheim 3:2 – Erik Jendrišek (Freiburg) hral od 87. minúty.

Schalke – Wolfsburg 1:0 – Peter Pekarík za hostí absolvoval druhý polčas.

Norimberg – Bayern 1:1 – Marek Mintál nastúpil v 83. min, Róbert Mak (obaja Norimberg) bol vystriedaný v 66. minúte.

II. liga – 29. kolo:

Osnabrück – Bielefeld 0:0 – Henrich Benčík nefiguroval na zápasovej súpiske domácich.

HOLANDSKO

I. liga – 30. kolo:

Tilburg – Heracles 2:6 – Andrej Rendla za hostí nehral.

Den Haag – Arnheim 1:0 – František Kubík (Den Haag) bol vystriedaný v 90. minúte.

ČESKO

I. liga – 23. kolo:

Plzeň – Jablonec 1:1 – Marek Bakoš hral hral do 88. minúty, Michal Ďuriš bol vystriedaný v 39. minúte, Miloš Brezinský a Tomáš Hájovský (všetci Plzeň) sa na ihrisko nedostali. Matej Krajčík (Jablonec) nenastúpil.

Liberec – Olomouc 3:0 – Michal Breznaník absolvoval celé stretnutie, Ján Vlasko (obaja Liberec) nehral. Brezinský dostal žltú kartu. Tomáš Lovásik nestal v bránke hostí.

Slovácko – Příbram 2:0 – Miroslav Filipko nechytal, Tomáš Košút (obaja Slovácko) nastúpil v 90. minúte a skóroval. Jakub Rondzik a Milan Jurdík (obaja Příbram) nehrali.

Bohemians 1905 – Brno 2:1 – Martin Cseh hral od 84. minúty, Igor Držík (obaja Bohemians) sedel iba na lavičke. Martin Husár odohral celý zápas, Róbert Valenta absolvoval druhý polčas, Andrej Hodek a Martin Maroši (všetci Brno) nenastúpili.

České Budějovice – Ústi nad Labem 2:0 – Peter Černák za domácich hral od 85. minúty. Miloš Gibala a Ladislav Benčík (obaja Ústí) sa na ihrisko nedostali.

Hradec Králové – Ostrava 2:1 – Ján Greguš hral do 69. minúty, Róbert Zeher (obaja Ostrava) do duelu nezasiahol.

Teplice – Mladá Boleslav 1:2 – Matej Siva za domácich nehral. Lukáš Opiela za hostí hral do 73. minúty.

ŠKÓTSKO

Hamilton – Rangers 0:1 – Vladimír Weiss ml. (Rangers) nefiguroval na zápasovej súpiske.

Dundee United – St. Johnstone 2:0 – Dušan Perniš odchytal celý duel, Filip Mentel (Dundee) nehral.

Hearts – Motherwell 0:0 – Marián Kello za domácich nehral.

RAKÚSKO

I. liga – 28. kolo:

Mattersburg – Ried 2:2 – Peter Chrappan odohral za domácich celý duel

Kapfenberg – Austria Viedeň 3:3 – Peter Hlinka (Austria) do zápasu nezasiahol

Salzburg – LASK 0:1 – Dušan Švento za domácich odohral celý duel.

Rapid Viedeň – Sturm Graz 0:2 – Boris Prokopič (Rapid) absolvoval celý duel.

POĽSKO

I. liga – 21. kolo:

Belchatow – Zabrze 1:1 – Michal Gašparík nehral, Róbert Jež (obaja Zabrze) nastúpil v 55. minúte.

Chorzow – Bytom 0:2 – Gábor Straka a ani Michal Peškovič (obaja Chorzow) nenastúpili. Michal Hanek absolvoval celý duel, Miroslav Barčík bol vystriedaný v 56. minúte, Blažej Vaščák hral od 88. minúty, Peter Hricko a Marek Bažík (všetci Bytom) nenastúpili. Hanek dostal žltú kartu.

Cracovia Krakow – Gdaňsk 3:0 – Marián Jarabica nehral, Pavol Masaryk (Cracovia) hral od 66. minúty.

Legia Varšava – Lubin 2:2 – Csaba Horváth odohral za hostí celé stretnutie.

Vroclav – Widzew Lodž 2:2 – Marián Kelemen odchytal za domácich celý duel.

Bialystok – Gdynia 1:0 – Miroslav Božok (Gdynia) hral do 92. minúty, keď bol vylúčený.

Kielce – Wisla Krakov 2:2 – Pavol Staňo absolvoval za domácich celý zápas. Erik Čikoš odohral za hostí celé stretnutie.

MAĎARSKO

I. liga – 22. kolo:

Videoton – Zalaegerszeg 3:0 – Tomáš Tujvel (Videoton) nenastúpil

Vasas – MTK 1:1 – Jozef Gáspár odohral za domácich celý duel.

Siófok – Ferencváros 1:1 – Peter Molnár (Siófok) odchytal celé stretnutie

Győr – Szolnok 4:2 – Otto Szabó za domácich nehral.

Honvéd – Haladás 3:1 – Peter Fieber za domácich nenastúpil. Branislav Fodrek (Haladás) odohral celé stretnutie

Kecskemét – Pápa 0:1 – Ladislav Rybánsky odchytal za domácich celý duel.

CHORVÁTSKO

I. liga – 24. kolo:

Dinamo Záhreb – Lokomotiv Záhreb 1:0 – Jakub Sylvestr (Dinamo) odohral druhý polčas a skóroval.

RUMUNSKO

I. liga – 25. kolo:

Sportul Bukurešť – FC Temešvár 2:3 – Marián Čiškovský za hostí nehral.

Universitad Kluž – Gaz Metan Medias 2:2 – Michal Kubala za hostí absolvoval prvý polčas a dostal žltú kartu.

Vaslui – Dinamo Bukurešť 2:0 – Dušan Kuciak odchytal celý duel, Pavol Farkaš (obaja Vaslui) absolvoval druhý polčas.

Brašov – Gloria Bistrita 0:1 – Peter Majerník za domácich nehral.

GRÉCKO

Aris Solún – Olympiakos Volos 2:1 – Mário Breška hral do 62. minúty, Peter Doležaj (obaja Volos) nenastúpil.

FC Larissa – AEK Atény 2:3 – Kamil Čontofalský nechytal, Ján Kozák ml. (obaja Larissa) absolvoval prvý polčas.

RUSKO

I. liga – 4. kolo:

Samara – Lokomotiv Moskva 1:0 – Ján Ďurica (Lokomotiv) odohral celý zápas a dostal žltú kartu.

Rostov – Nižnyj Novgorod 1:3 – Kornel Saláta (Rostov) odohrali celý zápas a dostal žltú kartu.

Zenit Petrohrad – CSKA Moskva 1:1 – Tomáš Hubočan za domácich nehral.

TURECKO

Eskisehirspor – Fenerbahce 1:3 – Miroslav Stoch (Fenerbahce) sedel iba na lavičke pre náhradníkov.

Konyaspor – Manisaspor 0:0 – Peter Grajciar odohrfal za domácich celý duel.

Buyuksehirspor – Sivasspor 1:2 – Filip Hološko za domácich hral od 59. minúty a skóroval. Ľuboš Kamenár za hostí nechytal.

Gaziantepspor – Ankaragücü 3:2 – Róbert Vittek odohral celý duel, Štefan Senecký, Stanislav Šesták a Marek Sapara (všetci Ankaragücü) nehrali.

UKRAJINA

Lugaňsk – Metalist Charkov 0:2 – Lukáš Tesák odohral za domácich celý duel. Lukáš Štetina (Charkov) nehral.

Viac k osobe Adam NemecDušan KuciakDušan PernišDušan ŠventoErik ČikošErik JendrišekFilip HološkoFrantišek KubíkJakub SylvestrJán ĎuricaJán GregušJán KozákJán Kozák ml.Ján MuchaJán Mucha ml.Ján VlaskoJuraj KuckaKamil ČontofalskýKamil KopúnekKornel SalátaLuboš KamenárLukáš ŠtetinaLukáš TesákMarek BakošMarek ČechMarek HamšíkMarek MintálMarek SaparaMarián KelemenMarián KelloMário BreškaMartin PetrášMichal BreznaníkMichal ĎurišMichal gašparíkMiroslav KarhanMiroslav StochPavol FarkašPavol MasarykPeter GrajciarPeter HlinkaPeter PekaríkRadoslav ZabavníkRichard LásikRóbert JežRóbert MakRóbert VittekStanislav ŠestákŠtefan SeneckýTomáš HubočanVladimír WeissVladimír Weiss ml.