Good Angels prvýkrát zdolali v Eurolige ruský tím

Good Angels Košice - Nadežda Orenburg
Úvodný rozskok v zápase 8. kola B-skupiny basketbalovej Euroligy žien medzi Good Angels Košice (SK) - Nadežda Orenburg (Rus.). Košice, 12. december 2012. Foto: SITA/Ivan Fleischer

KOŠICE 12. decembra (WEBNOVINY) – Basketbalistky Good Angels Košice začali odvetnú časť skupinovej fázy Euroligy žien 2012/2013 víťazstvom.

Hráčky úradujúceho slovenského majstra si v stredajšom stretnutí 8. kola základnej B-skupiny poradili v Infiniti aréne s ruským družstvom Nadežda Orenburg 77:67 (43:41).

Košičanky svojmu súperovi odplatili októbrovú prehru z jeho palubovky (65:70) a navyše dosiahli vôbec premiérový triumf nad ruským protivníkom v Európskej lige.

Zverenky trénera Maroša Kováčika sa v neúplnej tabuľke posunuli na 1. miesto. V ďalšom euroligovom súboji nastúpia v stredu 19. decembra o 18.00 h na palubovke maďarského Šopronu.

Výsledok – B-skupina – streda:

Good Angels Košice (SR) – Nadežda Orenburg (Rus.) 77:67 (22:15, 21:26, 17:12, 17:14)

Zostava a body Košíc: Kulichová 15, Bojovičová 3, Lacyová 13, Quigleyová 21, Piersonová 14 (Sverrisdóttirová 3, Hruščáková 2, Kupčíková 0, Krivačevičová 6)

Najviac bodov za Orenburg: Žediková 15, Montgomeryová a Perovanovičová po 14

TH: 8/4 – 20/15, fauly: 21 – 12, trojky: 5 – 4, rozhodovali: Krali (Bos.), Kudlicki (Poľ.) a Williams (Wales), 2200 divákov

Arras Pays d’Artois (Fr.) – Uniqa Euroleasing Šopron (Maď.) 55:74 (17:16, 10:19, 12:19, 16:20)

.

Lepšie začali Košičanky, ktoré na konci úvodnej štvrtiny vyhrávali 20:13. Z vedenia sa však dlho netešili.

Už o päť minút neskôr svietil na ukazovateli stav 24:28. Skóre sa v I. polčase často prelievalo z jednej strany na druhú, I. polčas však vyhrali domáce tesne 43:41.

Päťbodová šnúra Orenburgu v úvode tretej desaťminútovky priniesla hostkám v 23. min vedenie 46:43. Domáce však potom zabrali a v 28. min vyhrávali dovtedy najvýraznejším rozdielom (60:49).

Ruské družstvo v záverečnej časti znížilo na 56:60, ale vtedy upokojila Košičanky trojkou Sverrisdóttirová. Domáce si v zostávajúcom priebehu už nenechali vziať cenné víťazstvo (77:67).

Maroš Kováčik (tréner Košíc): „O našom víťazstve rozhodla obrana ako aj bojovnosť celého tímu. Som veľmi spokojný s predvedeným výkonom. Hráčky bojovali do poslednej sekundy. Teší ma, že sa presadila aj nádejná mladá hráčka Hruščáková.“

Alexander Jermolinskij (asistent trénera Orenburgu): „Diváci videli výborný zápas v podaní oboch tímov. Domáce hráčky nám bodovo odskočili v tretej štvrtine. Na našej hre sa prejavilo, že sme v krátkom slede odohrali tretí náročný duel.“

Zápas Arras Pays d’Artois (Fr.) – Uniqa Euroleasing Šopron (Maď.) sa hrá od 20.00 h.