Aktualizované: Google zaplatí pokutu 1,5 miliardy eur, je už treťou od Európskej komisie

Google
Foto: ilustračné, SITA/AP
  • aktualizované 20. marca, 14:01

BRUSEL 20. marca (WebNoviny.sk) – Európska únia uložila americkej technologickej spoločnosti Google pokutu 1,49 mld. eur pre zneužitie jej dominantného postavenia na trhu online reklamy.

Rekordná sankcia

O výsledku dlhodobého prešetrovania podnikania Googlu v reklame prostredníctvom platformy AdSense informovala v stredu v Bruseli eurokomisárka pre hospodársku súťaž Margrethe Vestagerová.

Ide už o tretí prípad uloženia pokuty spoločnosti Google zo strany Európskej komisie (EK) pre porušenie hospodárskej súťaže. Vlani EK firmu postihla rekordnou sankciou v objeme 4,34 mld. eur pre zneužitie dominantného postavenia jej operačného systému Android.

Spoločnosť reaguje na výhrady

V roku 2017 komisia Google pokutovala sumou 2,42 mld. eur pre porušenie pravidiel hospodárskej súťaže v rámci prevádzkovania jej služby porovnávania cien pri internetovom predaji.

Spoločnosť Google v súvislosti s pokutou pre zneužitie jej dominantného postavenia na trhu online reklamy uviedla, že na výhrady EK reaguje. „Všetci sa zhodneme na tom, že zdravé a prosperujúce trhy sú v záujme všetkých. Do našich produktov sme už zaviedli mnoho zmien, ktorými sme reagovali na výhrady Európskej komisie. Počas niekoľkých nasledujúcich mesiacov budeme prinášať ďalšie aktualizácie, ktoré v Európe ešte viac zviditeľnia našich konkurentov,“ uviedol hovorca Googlu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie EK Európska komisiaGoogle+