Grécky minister financií skolaboval, problémy má aj premiér

Grécko
Foto: SITA, AP
Vassilis rapanos
Foto: SITA/AP

ATÉNY 22. júna (WEBNOVINY) – Nastupujúci grécky minister financií Vassilís Rápanos v dôsledku preťaženia organizmu odpadol a museli ho preto urýchlene hospitalizovať, informovala vláda v Aténach.

Šéf súkromnej Národnej banky Grécka skolaboval len niekoľko hodín predtým, ako mal zložiť oficiálnu prísahu člena nového kabinetu premiéra Antónisa Samarása.

Podľa lekárov trpí „bolesťami brucha, závratmi a nevoľnosťou“. Príčinu jeho zhoršeného zdravia však nešpecifikovali a podľa posledných informácií je jeho stav už stabilizovaný.

Zdravotné problémy má aj samotný Samarás, ktorého takisto hospitalizovali. Diagnostikovali mu totiž vychýlenú sietnicu a v sobotu preto bude musieť podstúpiť operáciu. Nestihne preto ani ostro sledovaný zápas na futbalových majstrovstiev sveta medzi Gréckom a Nemeckom, ktorý je na programe už v piatok.

Grécko má novú vládu na čele so Samarásom od štvrtka, keď sa skončila dvojmesačná politická kríza spôsobená volebným patom. Samarása grécky prezident Károlos Papoúlias poveril zostavením kabinetu ešte v stredu.

Jednou z hlavných úloh novej vlády bude vyjednanie zmeny niektorých tvrdých opatrení, ktorých zavedenie je podmienkou na to, aby Gréci aj naďalej mohli čerpať záchranné úvery poskytnuté Európskou úniou a Medzinárodným menovým fondom. Za najdôležitejšieho člena vlády preto považujú práve Rápanosa.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Antónis SamarásAntonis SamarasKarolos PapouliasVassilís Rápanos