HÁDZANÁ: Bronz pre Nové Zámky

Bez názvu

NOVÉ ZÁMKY 19. mája (WEBNOVINY) – Hádzaná – extraliga mužov – o 3. miesto – odveta:

HC Štart Nové Zámky – ŠKP Bratislava 29:24 (16:11) – prvý zápas: 33:36, bronz získali Nové Zámky

Najviac gólov: Rábek 10/1, Sivák, T. Szücs a Szapu po 5 – Mikuš 7/3, Berner 5, Volentics a Kucharík po 4

Pok. hody: 5/4 – 3/3, vylúčení: 7 – 5, ČK: Szapu (Nové Zámky) za bitku, rozhodovali: Haščík a Oťapka, 700 divákov

Oba tímy vedomé si dôležitosti stretnutia hrali v prvom polčase nervózne. Domáci i hosťujúci hráči robili veľmi veľa technických chýb. Prvá polovica prvého dejstva bola vyrovnaná, potom ale domáce Nové Zámky vďaka dobrej obrane a rýchlym protiútokom získali v priebehu 16. až 19. min trojgólový náskok.

V druhom polčase Bratislavčania držali so svojím súperom krok. ŠKP bolo od domáceho Štartu neustále na dostrel. O konečnom výsledku a tiež zisku bronzových medailí napokon rozhodla záverečná päťminútovka. V nej sa blysol najmä brankár domácich Pčola a vďaka gólom Siváka napokon Nové Zámky triumfovali 5-gólovým rozdielom. Keďže na domácej pôde Bratislavčania zvíťazili iba o tri góly, bronz si vybojovali Nové Zámky.