HÁDZANÁ: Prešov zvíťazil nad Tatabányou

Tatran_presov

PREŠOV 23. marca (WEBNOVINY) – Hádzanári Tatrana Prešov dosiahli v najvyššej maďarskej súťaži 2010/2011 dôležité víťazstvo v boji o 2. priečku. V stredajšom dohrávanom stretnutí 19. kola Budapest Bank ligy si poradili v domácom prostredí s tímom Tatabánya Carbonex KC 29:26 (12:16).

Hostia od úvodných minút zaskočili domácich a v 6. min vyhrávali 3:0. Šarišanom sa v prvom polčase nepodarilo zmazať náskok súpera a na prestávku odchádzali so štvorgólovým mankom (12:16). Po zmene strán prišlo k obratu vo vývoji. Prešovčania dokázali v rozpätí štyroch minút vyrovnať na 18:18 a v 41. min sa prvýkrát v zápase ujali vedenia a dôležité víťazstvo si aj vďaka streleckej potencii Petra Tumidalského (9 g.) a zákrokom brankára Jakuba Krupu nedali vziať. V drese hostí vyšiel gólovo naprázdno slovenský krídelník Tomáš Urban, brankár Michal Meluš nefiguroval na súpiske Tatabánye.

Zverenci trénera Rastislava Trtíka obhajujúci tretiu priečku z vlaňajšej premiérovej sezóny v Maďarsku majú v tomto ročníku zatiaľ bilanciu osemnásť výhier – tri prehry a v tabuľke im už opäť patrí 2. pozícia. Najbližšie sa hádzanári Tatrana predstavia v BB lige v nedeľu 27. marca 2011 o 18.00 h, keď v rámci 24. kola privítajú v domácom prostredí tím Celebi FTC Budapešť, v ktorom pôsobia slovenskí reprezentanti – brankár Teodor Paul a pivot Martin Mazák.

Prešov je prvým zahraničným účastníkom najvyššej maďarskej hádzanárskej súťaže mužov, jeho výsledky sa započítavajú len do tabuľky súťaže nazvanej Pohár priateľstva.

Hádzaná – maďarská liga – dohrávka 19. kola:

Tatran Prešov – Tatabánya Carbonex KC 29:26 (12:16)

Najviac gólov: Tumidalský 9, Sobol 7/2, Antl 4/1 – T. Nagy 6, Lele 5, G. Harsányi 4

Pok. hody: 3/3 – 0, vylúčení: 3 – 5, rozhodovali: Nagy a Túróczy (obaja Maď.), 800 divákov.