Hádzanári Hlohovca napriek prehre postúpili v Pohári EHF

Tatran Prešov - HC Sporta Hlohovec 33:29
Zľava: Dušan Olejár z Hlohovca, Rado Antl z Prešova a Adam Mazúr z Hlohovca počas finále Final Four extraligy mužov medzi Tatranom Prešov a HC Sporta Hlohovec. Prešov, 2. jún 2013. Foto: SITA/Viktor Zamborský

ST. GALLEN 15. septembra (WEBNOVINY) – Hádzanári HC Sporta Hlohovec postúpili z 1. kvalifikačného kola Pohára EHF mužov 2013/2014.

Zverenci trénera Martina Liptáka po minulotýždňovom domácom víťazstve 29:21 (14:11) zvládli nedeľňajšiu odvetu, keď na pôde švajčiarskeho TSV St. Otmar St. Gallen síce prehrali 28:31 (14:17), ale v súčte dvojzápasu boli lepší o päť gólov.

Hlohovčania sa v 2. kole stretnú s RK Borac m:tel Banja Luka z Bosny a Hercegoviny. Prvý duel odohrá úradujúci vicemajster SR vo svojej hale na Zábraní (12./13. 10.), odvetu o týždeň neskôr na palubovke súpera (19./20. 10.).

TSV St. Otmar St. Gallen (Švaj.) – HC Sporta Hlohovec (SR) 31:28 (17:14) – prvý zápas 21:29, do 2. kola postúpil Hlohovec

Najviac gólov za St. Gallen: Szymanski 7, Filip 5, Ljubanovič a Miloševič po 4

Zostava a góly Hlohovca: Olejár, Kašťák, Žernovič – Mazur 10, Takáč 4, Čačič 4, Laho 3, Miženko, Ľ. Ďuriš 3, Kučer, Petrov, Ivanov, S. Mažár, F. Zaťko 3, Dudáš 1

Pok. hody: 3/1 – 1/0, vylúčení: 4 – 4, rozhodovali: Mitrevski a Todorovski (obaja Maced.), 750 divákov

Martin Lipták (tréner Sporty): „Náš postup je zaslúžený. Dnes sme zahrali dobre takticky. Aj keď sa súper dostal do štvorgólového vedenia, vedeli sme v zlomových momentoch ustáť tento jeho náskok a postupne ho zmazať. V priebehu druhého dejstva už bolo jasné, že nám účasť v 2. kole neunikne. Mal som pocit, že takisto ako v prvom stretnutí boli moji hráči rýchlejší a mali viac síl. Aj domáci uznali, že sme boli v dvojzápase lepším tímom.“

Začiatok odvety sa niesol vo vyrovnanom duchu. Až po úvodnej štvrťhodine naklonili skóre na svoju stranu domáci. V 18. min vyhrávali 11:9, o päť minút neskôr 14:11 a v 27. min už 16:12, čo znamenalo zmazanie polovice náskoku Sporty z prvého duelu. Hlohovčania ešte do polčasovej prestávky stihli znížiť na 14:17.

Ešte na začiatku druhého dejstva živili domáci nádej na obrat v boji o postup, v 33. min svietil na ukazovateli skóre stav 18:15.

Ďuriš a spol. však v nasledujúcej deväťminútovke vyrovnali na 20:20 a po štvrťhodine sa dokonca dostali do vedenia. V tom sa potom oba tímy striedali a až v záverečnej päťminútovke sa St. Gallen odpútal a doviedol odvetu do víťazného, ale nepostupového konca (31:28).