Hádzanári Prešova splnili cieľ a triumfovali v Bosne

HADzANA
Ilustračné foto Foto: SITA/AP

BANJA LUKA 24. novembra (WEBNOVINY) – Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili v sobotňajšom prvom zápase 3. kvalifikačného kola Pohára EHF mužov 2012/2013 v bosnianskom meste Banja Luka nad domácim RK „Borac m:tel“ jednoznačne 36:25 (19:11).

Zverenci trénerskej dvojice Djordje Rašič – Ivan Pompoš sa jedenásťgólovou výhrou výrazne priblížili k účasti v skupinovej fáze tejto európskej pohárovej súťaže.

Šarišania budú môcť potvrdiť svoj postup v odvete, ktorá je v Tatran handball aréne na programe na budúcu sobotu 1. decembra od 18.00 h.

Výsledok:

RK „Borac m:tel“ Banja Luka (Bosna a Herceg.) – Tatran Prešov (SR) 25:36 (11:19)

Najviac gólov za Borac: Mikič 6, Trivundža 3

Zostava a góly Tatrana: Verkič, Krupa – Rábek 2, Marušák, T. Mažár 1, Hrstka 2, Michal Urban, D. Krok 7, Sobol 1, Radčenko 1, Tumidalský 1, Číp 4, Guzy 2, Pejovič 5, Antl 7, Petro 3

Pok. hody: 3/2 – 5/4, vylúčení: 5 – 2, rozhodovali: Katsikis a Michailidis (obaja Gréc.), 1000 divákov

Tatran aj bez zraneného Krištopansa hneď v úvode naznačil, že chce urobiť rázny krok k postupu už na súperovej pôde. V 9. min vyhrával 6:1 a domáci kouč si zobral oddychový čas. Jeho zverencom sa však naďalej nedarilo zmazať náskok hostí. Tí v 22. min viedli 12:8 a potom do konca I. polčasu pridali ešte sedem presných zásahov, pirčom inkasovali len trikrát. Prešovčania odchádzali na prestávku za stavu 19:11.

Vývoj duelu sa nezmenil ani v druhom dejstve. Hráči úradujúceho slovenského majstra mali v 40. min už desaťgólový náskok (23:13) a keď o sedem minút neskôr viedli 28:16, kouč Boracu si v snahe odvrátiť debakel zobral ďalší oddychový čas. Hostia však pokračovali vo zvyšovaní vedenia (30:17).

Až v záverečnej desaťminútovke sa domácim podarilo mierne skorigovať výsledok (23:32). Prešovčania však napokon zdolali svojho bosnianskeho súpera ešte jednoznačnejšie (36:25) ako pred dvoma týždňami doma v rámci SEHA League (29:22).