Hádzanári Prešova zaznamenali prvú výhru v SEHA League

Tatran Prešov využil prvý mečbal a obhájil titul
Radosť hádzanárov Tatrana Prešov po zisku jubilejného desiateho titulu majstra Slovenska po víťazstve v treťom finálovom zápase play off Tatran Prešov - HK Topoľčany. Prešov, 21. máj 2014. Foto: SITA/Viktor Zamborský

ZÁHREB 12. septembra (WEBNOVINY) – Hádzanári Tatrana Prešov sa dočkali prvého víťazstva v 4. ročníku nadnárodnej „SEHA /South East Handball Association/ Gazprom South Stream League“.

Po dvoch prehrách zdolali v piatkovom zápase 2. kola v Záhrebe domáce družstvo RK Prvo Plinarsko Društvo 25:21

Zverenci trénera Petra Dávida, ktorý dosiahol svoj premiérový úspešný výsledok v SEHA Gazprom South Stream League, majú na konte 3 body za jedno víťazstvo a dve prehry. V neúplnej tabuľke sa posunuli na 6. priečku.

Úradujúci slovenský šampión sa v tejto súťaži najbližšie predstaví v sobotu v sobotu 20. septembra, keď v rámci 3. kola od 18.00 h privíta vo svojej Tatran handball aréne srbský RK Vojvodina Nový Sad.

Výsledok – piatok – SEHA Gazprom South Stream League – 2. kolo:

RK Prvo Plinarsko Društvo Záhreb (Chor.) – Tatran Prešov (SR) 21:25 (9:11)

Najviac gólov: J. Valčič 6, Obranovič 4, Pavlovič 3 – Krištopans 6, Antl 6/3, Kopčo 4

Pok. hody: 2/1 – 3/3, vylúčení: 3 – 5, rozhodovali: Boričič a Markovič (obaja Srb.), 500 divákov

I. polčas

Zápas sa od začiatku niesol vo vyrovnanom duchu. Do 20. minúty boli vo vedení Šarišania, až následne Záhrebčania po góle Stepančiča prvýkrát naklonili skóre na svoju stranu (7:6). Hostia si však stihli ešte do prestávky utvoriť dvojgólový náskok, keď na 11:9 zvýšil tesne pred klaksónom po ukážkovej ´nahadzovačke´ Petro.

II. polčas

Po zmene strán ušli Prešovčania na 13:10 i 14:11, no domáci v 37. min vyrovnali (14:14). Vzápätí však trikrát inkasovali a zrodil sa rozhodujúci náskok, ktorý sa v 55. min po troch góloch Krištopansa zvýšil na šesť gólov (24:18) a bolo rozhodnuté o prvých bodoch pre prešovský tím. Najviac gólov Tatrana strelili skúsený krídelník Radoslav Antl a ľavoruký Lotyš Dainis Krištopans, ktorí sa presadili po šesťkrát.