Halák vymenil suši za stejky, zbavil sa nadbytočného tuku

Halák
Jaroslav Halák v akcii. Foto: SITA/AP

ST. LOUIS 28. septembra (WEBNOVINY) – Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák zmenil letnú prípravu i spôsob života.

V minulosti po skončení sezóny v NHL cestoval rýchlo domov na Slovensko, tentoraz sa však rozhodol zotrvať celé leto v zámorí. Dvadsaťosemročný gólman sa hodlal čo najlepšie pripraviť na novú sezónu. Zároveň sa chcel doliečiť, keďže v ostatnom ročníku mal problémy so slabinami.

„Nebolo to náročné rozhodovanie. Po sezóne som nebol zdravotne v poriadku, preto som uprednostnil zotrvanie v St. Louis. Tvrdo som pracoval, aby som sa pripravil na nový ročník. Dúfam, že budem mať šťastie a budem úspešný. Chcem sebe i okoliu dokázať, že môžem hrať na vysokej úrovni. Cítim sa dobre, telo nevykazuje známky únavy,“ povedal v rozhovore pre nhl.com Halák.

Odchovanec ružinovského hokeja v predchádzajúcich týždňoch schudol. V klube mu pripravili špeciálny stravovací program. „V lete som nejedol žiadne sacharidy. Raz za čas – možno jedenkrát týždenne – môžem mať zmrzlinu. Snažil som sa vyhýbať chlebu, ryži, suši, ktoré pritom milujem. Nehovorím, že teraz som diétny program ukončil a začal sa opäť zle stravovať. Niekedy však už opäť idem aj na suši. V lete boli mojimi najlepšími priateľmi stejky, sú skutočne dobré,“ tvrdil pre nhl.com Halák, ktorý sa potreboval zbaviť predovšetkým nadbytočného telesného tuku.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslav Halák