Hamburg sa do histórie bundesligy zapísal antirekordom

Futbalisti Hamburgu sa zaslúžili o nový bezgólový rekord
Prekliatie futbalistov Hamburgu zlomil až krídelník Nicolai Müller. Jeho tím však i napriek tomu súperovi podľahol. Foto: SITA/AP

HAMBURG 29. septembra (WEBNOVINY) – Futbalisti Hamburgu sa dozaista nechceným spôsobom zapísali do dejín nemeckej bundesligy. „Die Rothosen“ premiérovo skórovali až v šiestom stretnutí sezóny, čím sa ich šnúra bez gólu natiahla na rekordných 507 minút.

Prekliatie zlomil až krídelník Nicolai Müller, ale jeho tím beztak podľahol v nedeľnom zápase 6. kola Eintrachtu Frankfurt 1:2.

Hamburger SV prekonal suchoty futbalistov Bochumu z ročníka 1979/1980, ktorým sa vtedy nepodarilo presadiť 474 minút. Hamburčanom patrí po 6. kolách novej sezóny posledná 18. priečka v tabuľke s dvoma bodmi a skóre 1:8.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 6. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy:

Augsburg – Hertha Berlín 1:0 (1:0)

Gól: 27. Verhaegh (z pok. kopu)