Hamilton po VC Malajzie soptil a pustil sa do svojho tímu

Lewis Hamilton
Lewis Hamilton Foto: SITA/AP

SEPANG 3. októbra (WebNoviny.sk) – Britský jazdec formuly 1 Lewis Hamilton si po nedeľňajšej Veľkej Cene Malajzie nekládol servítku pred ústa a vyjadril nespokojnosť s prácou svojho tímu. Hamilton bol ešte v 41. kole (z 56) na vedúcej pozícii, no zhorel mu motor, čo ho pripravilo o možnosť triumfovať. „Niekto očividne nechce, aby som tento rok vyhral. Ale ja sa nevzdám a budem sa o to pokúšať,“ uviedol namosúrený jazdec Mercedesu.

Jeho tímový kolega a líder priebežného poradia MS Nico Rosberg obsadil v Malajzii tretie miesto. „Moja otázka je pre tím Mercedesu. Máme veľa motorov, ale kazia sa iba tie moje. Ako je to možné? Niekto by mi to mal vysvetliť, lebo to naozaj nie je normálne. Bojujeme o titul a kazia sa iba moje motory,“ povedal Hamilton, ktorý je v priebežnom poradí šampionátu na druhom mieste. Mercedes je zatiaľ na čele Pohára konštruktérov.