Hamilton sa nakazil koronavírusom a vynechá Veľkú cenu Sakhiru, Mercedes o náhradníkovi mlčí

Virus Outbreak F1 Hamilton
Jazdec formuly 1 Lewis Hamilton. Foto: SITA/AP

Komplikácie na záver vydarenej sezóny. Majiteľ rekordného počtu 95 víťazstiev v pretekoch formuly 1 Lewis Hamilton sa nakazil koronavírusom a najbližšia Veľká cena Sakhiru v Bahrajne bude 6. decembra bez neho.

Britský jazdec Mercedesu má podľa svojho zamestnávateľa ľahšie symptómy a je fit. Jeho štart v predposledných pretekoch „pandemickej“ sezóny efjednotky je však vylúčený.

Jeden deň negatívny, druhý pozitívny

Fenomenálny Brit bol minulý týždeň pred svojím triumfom v Bahrajne trikrát testovaný a všetky tri vzorky boli negatívne. Napriek tomu, že ešte v nedeľu popoludní mal negatívny výsledok, sa v pondelok ráno prebudil s miernymi príznakmi ochorenia.

Krátko na to sa dozvedel, že osoba, s ktorou bol v kontakte pred príchodom do Bahrajnu, bola pozitívne testovaná. Na rad prišiel ďalší test a ten už u 35-ročného Brita a čoskoro sedemnásobného majstra sveta potvrdil nákazu COVID-19.

Titul si zabezpečil v predstihu

Aj skrátenú sezónu 2020 Hamilton pretvoril na svoj obraz. Nedeľňajší triumf na VC Bahrajnu bol jeho jedenásty z pätnástich tohtosezónnych pretekov MS F1. Už v predstihu si zabezpečil siedmy titul majstra sveta, ktorým sa vyrovnal nemeckej legende Michaelovi Schumacherovi.

Keďže aktuálne nastúpil do karantény, nie je isté, či stihne posledné preteky ročníka – 13. decembra v Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch. A zatiaľ nie je ani známe, kto by ho mohol v monoposte Mercedesu nahradiť.

Do úvahy prichádzajú Belgičan Stoffel Vandoorne a Mexičan Esteban Gutiérrez. Cestu do Bahrajnu má plánovanú Belgičan, ale vedenie Mercedesu zatiaľ nechce dopredu špekulovať. „Naše plány pre najbližší víkend oznámime neskôr,“ vyhlásil Mercedes podľa portálu ORF.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lewis HamiltonMichael Schumacher
Firmy a inštitúcie Mercedes Benz