Hamšík strelil gól za Neapol, venoval ho Demitrovi

Marek Hamšík Foto: SITA, AP

Gól za Paľa Demitru

Slovensko v stredu zasiahla tragická správa o páde lietadla s hokejistami účastníka KHL Lokomotiv Jaroslavľ, na palube sa nachádzal aj bývalý kapitán slovenského národného výberu Pavol Demitra. Hamšík, ktorý pozostalým vyjadril úprimnú sústrasť krátko po nešťastí, mal jasno v otázke venovania svojho sobotňajšieho zásahu: „Patril Paľovi Demitrovi. To bolo najmenej, čo som mohol urobiť. Paľo odpočívaj v pokoji. Nikdy na Teba nezabudneme!“

Cesena – Neapol 1:3 (1:1)

Góly: 24. Guana – 3. Lavezzi, 67. Campagnaro, 87. HAMŠÍK, ČK: 56. Benalouane (Cesena)

Marek Hamšík (Neapol) nastúpil v 60. min a v 87. min skóroval

MILÁNO 10. septembra (WEBNOVINY) – Futbalisti SSC Neapol zvládli vstup do nového ročníka Serie A, v sobotu zvíťazili na pôde Ceseny 3:1 a víťazstvo nieslo aj gólový podpis kapitána slovenskej reprezentácie Marka Hamšíka.

V 3. min otvoril skóre Lavezzi, do kabín však mužstvá po prvom polčase odchádzali za stavu 1:1, keďže sa v 24. min presadil Guana.

V 67. min priklonil misky váh na stranu favorita Campagnaro a o ďalších dvadsať minút poistil trojbodový zisk „Partenopei“ striedajúci Hamšík.

Dvadsaťštyriročný Banskobystričan naskočil do zápasu až v 60. min, kouč Walter Mazzarri ho totiž po reprezentačných povinnostiach šetrí na stredajší duel Ligy majstrov proti Manchestru City, náročný program SSC podčiarkne víkendový domáci duel s AC Miláno.

„Mali sme skvelý vstup do zápasu, rýchlo sme sa ujali vedenia. Škoda, že sme ešte do polčasu inkasovali,“ uviedol Marek Hamšík pre svoju oficiálnu internetovú stránku.

„Dôležitým momentom bolo vylúčenie domáceho hráča. Onedlho sme dali druhý gól a potom sa podarilo skórovať aj mne. Výborne mi sadla lopta,“ povedal slovenský futbalista.

Cesena – Neapol 1:3