Hamšíkov 12. gól Neapolu nepomohol

Hamsik

BRATISLAVA10. apríla (WEBNOVINY) – V sobotňajšom zápase 33. kola Serie A prehral Neapol na vlastnom trávniku s Parmou 2:3. Domácim nepomohol ani presný zásah kapitána slovenskej reprezentácie Mareka Hamšíka, pre ktorého to bol už 12. gól v aktuálnej sezóne. V druhom sobotňajšom zápase líder tabuľky Inter Miláno iba remizoval s Fiorentinou 2:2, a ak v nedeľu AS Rím zvládne domáci duel s Atalantou Bergamo, vystrieda Milánčanov 5 kôl pred koncom na čele Serie A.

Výsledky sobotňajších stretnutí 33. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A:

Neapol – Parma 2:3 (1:0)

Góly: 3. Quagliarella, 78. HAMŠÍK – 63. Antonelli, 68. Lucarelli, 87. L. Jimenez, ČK: 86. Quagliarella (Neapol)

Marek Hamšík (Neapol) odohral celý zápas a v 78. min skóroval.

Fiorentina – Inter Miláno 2:2 (1:0)

Góly: 11. Keirrison, 82. Kröldrup – 74. D. Milito, 81. Eto´o, 36 981 divákov

Francúzsko – I. liga

V sobotňajšom stretnutí 32. kola najvyššej francúzskej futbalovej súťaže Ligue 1 remizoval Montpellier na pôde zostupom ohrozeného Le Mans 2:2. Hostia sa vďaka získanému bodu posunuli už na druhé miesto v aktuálnej tabuľke. Predbehnúť ich mohol Girondins Bordeaux, proti však boli futbalisti Paríž St. Germain. Tí na domácom trávniku v Parku princov vyhrali 3:1. Prehra Grenoblu v Toulouse znamenala, že hostia stratili aj teoretickú šancu na záchranu v najvyššej súťaži. Na záverečných sedem minút duelu Monaco – Valenciennes vybehol na trávnik aj slovenský útočník Filip Šebo, ani on však nedokázal odvrátiť prehru svojho tímu Valenciennes 1:2.

Výsledky sobotňajších stretnutí 32. kola najvyššej francúzskej futbalovej súťaže – Ligue 1:

Le Mans – Montpellier 2:2 (1:2)

Góly: 1. a 70. Lamah – 13. Ait Fana, 34. S. Camara (z pok. kopu), ČK: 43. Cerdan (Le Mans) – 44. Jeunechamp (Montpellier), 9 821 divákov

Paríž St. Germain – Bordeaux 3:1 (1:0)

Góly: 35. Armand, 74. Erding, 86. Hoarau – 80. Sane, ČK: 31. Ramé (Bordeaux), 42 000 divákov

Španielsko – I. liga

V sobotňajšom stretnutí 31. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže vyhral FC Sevilla na pôde Malagy 2:1. Domáci po prvom polčase vyhrávali gólom Caiceda – zimnej posily z Manchestru City, favorit však v druhom dejstve otočil skóre stretnutia. V tomto kole však najviac púta pozornosť derby medzi Realom Madrid a FC Barcelona, ktoré je na programe v sobotu večer.

Nemecko – I. liga

Futbalisti nemeckého prvoligového klubu Schalke 04 nevyužili šancu dostať sa aspoň na pár hodín na post lídra priebežnej tabuľky I. bundesligy, keď v sobotňajšom zápase 30. kola prehrali v Hannoveri 2:4. Domáci futbalisti vyhrali prvý polčas 2:0, po zmene strán však Schalke rýchlo vyrovnalo a vyzeralo to ešte na dramatickú zápletku. V záverečnej desaťminútovke ale Hannover vsietil dva góly. Zaváhanie Schalke čiastočne využil mníchovský Bayern, keďže s Leverkusenom remizoval 1:1. Na úspešný pokutový kop Robbena z 51. min odpovedal o osem minút neskôr Arturo Vidal. VfB Stuttgart zvíťazil nad Herthou Berlín najtesnejším rozdielom 1:0, autorom gól bol v 74. min Cacau. Mainz doma zdolal Dortmund vďaka presnému zásahu Szalaia z 30. minúty, ktorému prihral Radoslav Zabavník. Celý duel v drese víťazného mužstva okrem Zabavníka odohral aj ďalší slovenský reprezentant Miroslav Karhan. Hráči Werderu Brémy si s Freiburgom poradili poľahky 4:0, Kolín vyhral v Hoffenheime 2:0.

Výsledky sobotňajších zápasov 30. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy 2009/2010:

Hertha Berlín – VfB Stuttgart 0:1 (0:0)

Gól: 74. Cacau, 30 000 divákov

Mainz 05 – Dortmund 1:0 (1:0)

Gól: 30. Szalai, 20 300 divákov

Radoslav Zabavník odohral celý duel a v 30. min prihral na gól, Miroslav Karhan (obaja Mainz) absolvoval celý duel

Hannover 96 – Schalke 04 4:2 (2:0)

Góly: 17. Westermann (vlastný), 29. a 90. Ya Konan, 80. Balitsch – 46. Edu, 52. Rakitič (z pok. kopu), 49 000 divákov

1899 Hoffenheim – 1. FC Kolín 0:2 (0:0)

Góly: 46. a 82. Matuschyk, 27 000 divákov

Werder Brémy – SC Freiburg 4:0 (1:0)

Góly: 35. a 56. C. Pizarro, 54. Hunt, 66. Özil, 37 000 divákov

Bayer Leverkusen – Bayern Mníchov 1:1 (0:0)

Góly: 59. Vidal – 51. Robben (z pok. kopu), 30 200 divákov

Česko – I.liga

V sobotňajšom stretnutí 24. kola najvyššej českej futbalovej súťaže zvíťazil Baník Ostrava nad Slováckom 3:2 a prepracoval sa na post lídra priebežnej tabuľky Gambrinus ligy. Už v 2. min sa síce presadil hosťujúci Kucl, ešte do prestávky však Baník strhol vedenia na svoju stranu. V 60. min vyrovnal Fujerik, ale o šesť minút gólový účet stretnutia uzavrel Neuwirth.

Stretnutie medzi mužstvami FK Bohemians Praha a Bohemians 1905 sa v sobotu na štadióne vo Vršoviciach neuskutočnilo. Vedenie klubu FK Bohemians Praha vyzvalo svojich hráčov, aby nenastúpili na zápas proti svojmu menovcovi. Delegát stretnutia Václav Krondl po krátkom stretnutí so zástupcami oboch klubov predčasne ukončil zápas.

Výsledok:

Baník Ostrava – Slovácko 3:2 (2:1)

Góly: 25. Neves, 43. Varadi, 68. Neuwirth – 2. Kuncl, 60. Fujerik, 7168 divákov

Ján Greguš (Ostrava) hral od 72. min, keď vystriedal od začiatku zápasu hrajúceho Róberta Zehera – Miroslav Filipko odchytal celý duel, Tomáš Košút (obaja Slovácko) absolvoval celý zápas a v 83. min dostal žltú kartu

Holandsko – I. liga

Twente Enschede – Heerenveen 2:0 – Miroslav Stoch (Twente) hral do 90. minúty, potom ho vystriedali

Breda – Roda Kerkrade 1:0

Nijmegen – Alkmaar 0:0

Sparta Rotterdam – Heracles Almelo 1:1