Hamšíkov fantastický gól zaistil Neapolu bod

Marek Hamšík
Marek Hamšík Foto: SITA/AP

BUKUREŠŤ 1. októbra (WEBNOVINY) – Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Marek Hamšík dokázal, prečo je pre taliansky prvoligový klub SSC Neapol taký cenný.

Dvadsaťtriročný ofenzívny stredopoliar sa vo štvrtok večer výrazne pričinil k tomu, že „Partenopei“ vydolovali zo stretnutia 2. kola K-skupiny Európskej ligy UEFA 2010/2011 na pôde rumunskej Steauy Bukurešť aspoň bod za remízu 3:3, hoci po 16 minútach prehrávali na ihrisku súpera už 0:3.

Banskobystrický rodák prišiel na trávnik v druhom polčase ako striedajúci hráč za stavu 1:3, keďže minútu pred prestávkou znížil na priebežných 1:3 Vitale.

Chvíľa bývalého hráča bratislavského Slovana a talianskej Brescie potom prišla v 73. min. Slovenský záložník sa rozhodol vystreliť ľavačkou z viac ako 25 metrov a lopta po jeho delovke krásne zapadla k pravej žrdi domácej svätyne.

Som rád za ten gól. Oplatilo sa to skúšať aj z väčšej vzdialenosti,“ povedal na margo svojho presného zásahu Marek Hamšík prostredníctvom svojej oficiálnej internetovej stránky. Úradujúci najlepší futbalista SR priznal, že začiatok zápasu sa mu z lavičky náhradníkov sledoval veľmi ťažko. „Vtedy to na striedačke vyzeralo všelijako. Bolo to zlé,“ priznal Hamšík.

O to väčšia bola radosť zverencov trénera Waltera Mazzarriho, keď v 98. min nadstaveného času vyrovnal na 3:3 Edinson Cavani.

Po tomto góle začalo celé mužstvo brejkovať. „Bolo to také spontánne. Ako prvý to urobil práve Edinson a potom sme sa k nemu pridali všetci,“ povedal odchovanec Jupie Podlavice a dodal: „To, že sme z 0:3 dokázali uhrať remízu, svedčí o charaktere a sile mužstva. V Bukurešti sme však mohli aj vyhrať, šance sme na to mali. Ale po zlom začiatku vďaka aj za tú remízu.“

Borski pridával čas, kým Neapol neskóruje, tvrdia Rumuni

Obrovskú vlnu nevôle a kritiky si za svoj výkon vo štvrtkovom dueli 2. kola K-skupiny futbalovej Európskej ligy UEFA 2010/2011 medzi Steauou Bukurešť a SSC Neapol (3:3) vyslúžil poľský arbiter Marcin Borski. Ten sa rozhodol pridať viac ako sedem minút k riadnemu hraciemu času napriek tomu, že štvrtý rozhodca ukázal len štyri minúty.

V 98. min napokon rozhodol o konečnej deľbe bodov Edinson Cavani, ktorý sa najlepšie zorientoval v skrumáži v domácej šestnástke a loptu poslal nekompromisne pod brvno svätyne Steauy. Rumuni sa po zápase svorne vyjadrovali, že Poliak pridával čas dovtedy, kým Taliani neskórujú.

Okamžite po záverečnom hvizde obkolesili poľského arbitra domáci hráči i funkcionári, tí menej náruživí ich museli od neho odtŕhať. Svoj názor dali najavo aj priaznivci rumunského klubu, ktorí začali hádzať na hraciu plochu stoličky a iné predmety. Oba fanúšikovské tábory musela držať od seba polícia. Podľa domácich médií teraz hrozí Steaue pokuta od Európskej futbalovej únie (UEFA).

Futbalisti Bukurešti viedli v dueli s SSC po 16 minútach už 3:0. V 31. min však musel ísť predčasne pod sprchy domáci Kapetanos a Neapolčania vycítili šancu. Minútu pred prestávkou znížil Vitale a v 73. min upravil na 2:3 z pohľadu hostí kapitán slovenskej reprezentácie Marek Hamšík, ktorý prišiel na trávnik v priebehu druhého polčasu ako striedajúci hráč. Remízu 3:3 potom zariadil v už spomenutej 98. min Cavani.