Hamšíkov Neapol si nezahrá v LM, Higuaín nedal penaltu

Gonzalo Higuaín
Hráč Neapola Higuaín (uprostred) mohol skompletizovať hetrik a poslať svoj tím do prestížnej súťaže, nepremenil však pokutový kop. Foto: SITA/AP

RÍM 1. júna (WEBNOVINY) – Futbalisti tímu SSC Neapol si v sezóne 2015/2016 nezahrajú v Lige majstrov. Rozhodla o tom ich nedeľňajšia domáca prehra v poslednom 38. kole najvyššej talianskej súťaže Serie A s Laziom Rím 2:4.

V priamom súboji o tretiu „taliansku“ miestenku v LM zaostávali hráči SSC už 0:2, no Higuaín v úvode druhého polčasu vyrovnal na 2:2 a 76. min mohol skompletizovať hetrik a poslať svoj tím do prestížnej súťaže, nepremenil však pokutový kop.

Lazio potom z brejku upravilo na 3:2 zásluhou Onaziho a Klose v nadstavenom prikrášlil triumf hostí. Marek Hamšík s kapitánskou páskou odohral za Neapol celý duel.

Hamšík odohral celý duel

Podľa niekdajšieho hráča „Partenopei“ Massima Maura hráči SSC až pričasto zlyhávajú v rozhodujúcich momentoch. „Lazio hralo v prvom polčase výnimočne, ale potom sa zrútilo. Neapol po prestávke skvele zareagoval, ale zdá sa, že trpí v kľúčových situáciách. Higuaín je kvalitný a dôležitý útočník, neúspešná penalta je skutočne škoda,“ cituje portál goal.com slová 53-ročného Maura, ktorý si v rokoch 1989-1993 obliekal dres Neapola.

Lazio potrebovalo uhrať v záverečnom kole v Neapole aspoň remízu, aby si udržalo 3. priečku v Serie A a zaistilo postup do play-off LM. Ak by prehralo, v európskom pohári číslo jeden by si zahral tím spod Vezuvu, keďže pri rovnosti bodov rozhoduje v Serie A ako prvé kritérium štatistika vzájomných zápasov (prvý tohtosezónny duel vyhral Neapol 1:0, pozn.).

„Bolo to náročné, ale zaslúžili sme si skončiť na mieste pre Ligu majstrov. Ešte sme len na začiatku, položili sme základy niečoho dôležitého. Chceme sa naďalej zlepšovať. Budúca sezóna bude ešte ťažšia. Jediné, čo ľutujem, že sme nedosiahli lepší výsledok vo finále Coppa Italia proti Juventusu (Lazio prehralo 1:2 po predĺžení, pozn.),“ vyhlásil pre Sport Mediaset tréner Rimanov Stefano Pioli.

Benítez dal bodku za svojím pôsobením v Neapole

Rafael Benítez dal v nedeľu bodku za svojím pôsobením v Neapole. „Vždy je smutné odchádzať z miesta, kde sa o vás dobre starali. Bolo jasné, že moje dni v klube sú zrátané a že si musím hľadať niečo iné,“ povedal minulý utorok Benítez a potvrdením odchodu z SSC len zvýšil pravdepodobnosť všeobecne očakávaného angažmánu v Reale Madrid. K svojej budúcnosti sa však španielsky tréner nevyjadril.

Päťdesiatpäťročný Benítez v minulosti hrával za rezervu Realu Madrid, v začiatkoch trénerskej kariéry trénoval mládežnícke výbery a v rokoch 1993-1995 aj jeho B-mužstvo. V roku 2013 v jednom z rozhovorov vyhlásil, že byť trénerom Realu je jeho najväčším pracovným snom. Talianske médiá začali špekulovať aj o tom, že by si mohol na Štadión Santiaga Bernabéua priviezť z Neapola aj nejakú hráčsku posilu.

Medzi kandidátmi na uvoľnené miesto v Neapole sa najčastejšie spomína meno Sinišu Mihajloviča, v súčasnosti trénera Sampdorie Janov.

Výsledky nedeľných zápasov posledného 38. kola najvyššej talianskej súťaže Serie A:
Cagliari – Udinese 4:3 (2:1)

Góly: 13. Sau, 19. Joao Pedro, 79. Poku, 85. B. Fernandes (vlastný gól) – 44. Aguirre, 81. B Fernandes, 87. Thereau

AS Rím – Palermo 1:2 (0:1)

Góly: 85. Totti – 35. Vázquez (z pok. kopu), 90.+ Belotti

Fiorentina – Chievo Verona 3:0 (1:0)

Góly: 2. Iličič, 76. Bernardeschi, 90.+ Badelj, ČK: 69. Cofie (Chievo) po druhej ŽK

Inter Miláno – Empoli 4:3 (0:0)

Góly: 49. Palacio, 53. a 77. Icardi, 70. Brozovič – 59. a 88. Mchedlidze, 62. Pucciarelli

Sampdoria Janov – Parma 2:2 (0:0)

Góly: 53. Romagnoli, 79. De Silvestri – 74. Palladino, 88. Varela

David Ivan (Sampdoria) a Pavol Bajza nefigurujú v zápise o stretnutí, Lukáš Haraslín (Parma) sedel na lavičke náhradníkov

Sassuolo – FC Janov 3:1 (3:1)

Góly: 3. Berardi, 18. a 32. Zaza – 41. Pavoletti, ČK: 72. Izzo (Janov)