Handzuš sa stal treťou hviezdou

Handzuš

WASHINGTON 9. marca (WEBNOVINY) – Slovenský hokejista Michal Handzuš z Los Angeles sa stal treťou hviezdou pondelkového súboja zámorskej NHL s Columbusom. Banskobystričan sa na hladkom víťazstve 6:0 podieľal jedným gólom a jednou asistenciou. Kings vyšla najmä prvá dvadsaťminútovka, počas ktorej strelili štyri góly. Alexander Frolov vyrovnal svoje kariérne maximum s troma prihrávkami, ku ktorým pridal ešte jeden gól. Los Angeles dosiahlo najvyššie víťazstvo v sezóne. Pre Columbus to bola jedna z najnevydarenejších nocí v ročníku, jeho hráči dokázali za celý zápas vyslať spolu iba jedenásť striel, z ktorých ani jedna neskončila za chrbtom gólmana domácich Jonathana Quicka. Pre Quicka to bol jeho siedmy zápas s čistým kontom v kariére v NHL. Tri góly „kráľov“ padli pri početnej výhode o jedného hráča. „Vieme že ak majú byť naše presilovky úspešné, musíme strieľať tak často, ako sa len dá. Išli sme do zápasu s tým, že od začiatku musíme ukázať našu silu, čo sa napokon aj podarilo,“ povedal po stretnutí Alexander Frolov.

Hráči Dallasu ukončili šnúru víťazstiev Washingtonu na domácom ľade, ktorá sa zastavila na čísle trinásť. Naposledy prehrali Capitals doma 28. decembra s Carolinou. Marty Turco a spol. dokázali zlikvidovať dvojgólové manko po dvoch tretinách a napokon sa radovali z výhry 4:3 po samostatných nájazdoch. Pre Stars to bol prvý duel z kategórie víťazných z celkových štyroch po olympijskej prestávke, predchádzajúce tri prehrali. Dallasu vyšiel najmä úvod tretej tretiny, keď zo šiestich striel dal tri góly. Väčšiu chuť po víťazstve aspoň pomerom striel ukázali domáci Capitals, keď na bránku Dallasu smerovalo 52 pokusov. Brankár Turco si vytvoril 49 úspešnými zákrokmi osobný rekord. „Nestáva sa to každú noc, keď váš brankár vyhrá celý duel. Takýto skvelý brankársky výkon sme dnes v noci potrebovali, Marty bol absolútne fantastický,“ povedal tréner Dallasu Marc Crawford.

Výsledky pondelkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Washington – Dallas 3:4 po sam. nájazdoch (1:0, 1:0, 1:3 – 0:0, 0:1)

Góly: 3. Poti (Steckel, Bradley), 35. Ovečkin (Siomin, Nicklas Bäckström), 57. Ovečkin (Nicklas Bäckström, Green) – 42. B. Richards (Niskanen, Ribeiro), 45. Daley (B. Richards, Eriksson), 48. Neal (Lehtinen, Robidas), rozhodujúci sam. nájazd: Eriksson. Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 52:26, brankári: Varlamov – Turco. Diváci: 18 277.

Los Angeles – Columbus 6:0 (4:0, 2:0, 0:0)

Góly: 6. Simmonds (Modin, Scuderi), 14. Doughty (HANDZUŠ, Frolov), 15. HANDZUŠ (Kopitar, Smyth), 16. Frolov (Jones, J. Johnson), 25. Modin (Frolov, Jones), 30. Richardson (Stoll, Frolov). Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 35:11, brankári: Quick – S. Mason (16. Garon). Diváci: 17 524.