Hanks a Tykwer budú po Atlase mrakov opäť spolupracovať

1. Tom Hanks
Herec Foto: SITA, AP

BRATISLAVA 13. júna (WEBNOVINY) – Americký herec Tom Hanks a nemecký režisér Tom Tykwer budú spolupracovať na adaptácii knihy A Hologram For The King (2012) spisovateľa Davea Eggersa.

Dvojica sa stretla už pri nakrúcaní snímky Atlas mrakov (2012), ktorú Tykwer režíroval spolu so súrodencami Wachovskými.

Príbeh sa bude sústrediť na podnikateľa, ktorému sa v USA prestalo dariť, tak sa vyberie do prosperujúceho saudskoarabského mesta. Dúfa totiž, že tu sa mu podarí vyhnúť krachu a konečne urobí niečo veľkolepé. Eggersova kniha bola vo finálovom výbere National Book Award.

Päťdesiatšesťročný Hanks je považovaný za jeden z najväčších talentov v Hollywoode. Na svojom konte má dva Oscary – prvého získal v roku 1994 za hlavnú rolu v dráme Philadelphia (1993) a o rok neskôr si zlatú sošku prevzal za titulnú rolu v snímke Forrest Gump (1994).

Na svojom konte má aj ďalšie tri nominácie na cenu Akadémie za herecké výkony vo filmoch Veľký (1988), Zachráňte vojaka Ryana (1998) a Stroskotanec (2000). Svoj hlas prepožičal Woodymu v animáku Toy Story 3: Príbeh hračiek (2010).

Je známy napríklad aj z filmov Veľké víťazstvo (1992), Apollo 13 (1995), Zelená míľa (1999), Chyť ma, ak to dokážeš (2002), Terminál (2004), Da Vinciho kód (2006), Súkromná vojna pána Wilsona (2007) či Anjeli a démoni (2009).

Predvlani si po boku Julie Roberts zahral v snímke Moja krásna učiteľka, ktorú tiež režíroval, produkoval a podieľal sa na scenári a tiež sa objavil v dráme Príšerne nahlas a neuveriteľne blízko, ktorú nominovali na Oscara v kategórii Najlepší film. Najnovšie ho diváci mohli vidieť v spomínanom Atlase mrakov.

Informácie zverejnila webstránka www.deadline.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tom Hanks