HANLON: Samozrejme, že chceme zvíťaziť

Hanlon
Reprezentačný tréner Glen Hanlon na zraze hokejovej reprezentácie pred odchodom na Nemecký pohár. Foto: SITA/Nina Bednáriková

BRATISLAVA 9. novembra (WEBNOVINY) – Slovenská hokejová reprezentácia sa v utorok ráno zišla prvýkrát v sezóne, ktorej vrcholom budú domáce majstrovstvá sveta v Bratislave a v Košiciach. Prvou previerkou tímu Glena Hanlona bude sústredenie v bavorskom Landshute a Nemecký pohár v Mníchove. Reprezentačný kouč privítal na zraze v Bratislave hráčov pôsobiacich na Slovensku a v Čechách. Hokejisti z ruskej Kontinentálnej hokejovej ligy až na Michala Sersena a Tomáša Starostu a Ivana Čiernika z Kolína sa presunuli priamo do Mníchova. Zvyšok mužstva cestoval z Bratislavy autobusom do Nemecka, kde ho čaká do štvrtka tréningový kemp v Landshute.

Glen Hanlon pozval na turnaj do Mníchova celkovo 24 hokejistov

Debut v reprezentácii zažijú štyria hráči – Marek Ďaloga, Michal Kokavec, Július Hudáček a Marek Biro. Najviac reprezentačných štartov má z výberu Dominik Graňák (105), najstarším je Richard Zedník (34 rokov), najmladším Marek Ďaloga (21 rokov), najvyšším Radovan Somík (191 cm) a najťažšími Marcel Hossa a Branislav Mezei (obaja po 100 kg). Najlepšiu streleckú bilanciu v reprezentácii má so sedemnástimi gólmi Ivan Čiernik. Vo výbere figuruje sedem hráčov z KHL, šestica z českej najvyššej súťaže, jeden z nemeckej DEL a ostatní hrávajú alebo naposledy hrali za extraligový klub na Slovensku. Najpočetnejšie zastúpenie v slovenskej reprezentácii majú české Pardubice, ktoré do národného tímu „dodali“ až kvarteto hráčov.

Od tohto turnaja ja osobne očakávam dve veci. Prvou je, že ideme reprezentovať slovenské farby a chceme v Mníchove triumfovať. Nemôžeme tam cestovať iba s cieľom zbierať skúsenosti, alebo zohrávať sa a hrať dobre. Chceme vyhrať. Na druhej strane chcem vidieť hráčov v určitých herných situáciách, ako kooperujú s inými,“ odpovedal kanadský kormidelník Glen Hanlon na otázku agentúry SITA.

Päťdesiattriročný hokejový odborník by v metropole nemeckého Bavorska rád videl aj súhru dvoch útočníkov z KHL. „Zaujíma ma, ako bude na ľade vyzerať spolupráca Marcela Hossu a Branka Radivojeviča,“ prezradil Hanlon, ktorý pri slovenskej reprezentácii pracuje od marca tohto roku. Hlavný kouč národného tímu sa rozhodol zorganizovať prípravný kemp pred mníchovským Nemeckým pohárom 2010 v neďalekom Landshute, aby tak odbúral niektoré logistické problémy. „Chceli sme hráčom z KHL uľahčiť presun z a do Ruska, napokon sa väčšina z nich aj tak rozhodla na krátky čas navštíviť svoje domovy. Základným motívom kempu v Landshute bolo, aby hráči z KHL nemuseli cestovať na Slovensko a po jednodňovom tréningu do Nemecka, plán bol stretnúť sa s nimi priamo v Landshute,“ prezradil Glen Hanlon.

V reprezentácii nechýbajú ani Richard Lintner a Richard Zedník, ktorí sú momentálne bez klubového angažmánu. Obaja by mali byť ťahúňmi tímu. „Verím, že si v Nemecku dobre zahráme a vyhráme všetky tri zápasy. V tíme je dostatok skúsených hráčov, nechýbajú ani reprezentační novici. Je to dobrý mix a verím, že všetko dobre dopadne,“ povedal Richard Lintner, ktorý v Mníchove začne druhú stovku reprezentačných štartov.

Zedník privítal možnosť zahrať si na Nemeckom pohári

S jedným tohtosezónnym zápasom prichádza do Nemecka Richard Zedník. Banskobystričan si stále hľadá pôsobisko. „Je to iná situácia ako v posledných rokoch, keďže som toho veľa v tejto sezóne nenahral. Pre mňa to bude aj o tom dostať sa do zápasového rytmu a spoznať nových spoluhráčov. Rozprávali sme sa s trénerom, spýtal sa ma, či nechcem ísť hrať. Povedal som mu, že keď nebudem mať angažmán, tak prídem. Nič nie je momentálne podpísané, nemám žiaden klub, tak som prišiel,“ uviedol Zedník.

Program Nemeckého pohára 2010 v hokeji v Mníchove:

Piatok 12. novembra: Švajčiarsko – SLOVENSKO (16.15), Nemecko – Kanada (20.00)

Sobota 13. novembra: Nemecko – SLOVENSKO (15.45), Švajčiarsko – Kanada (19.30)

Nedeľa 14. novembra: Kanada – SLOVENSKO (16.30), Nemecko – Švajčiarsko (20.15)

Slováci si zmerajú sily so Švajčiarmi, Nemcami a Kanaďanmi

Pre tím SR bude turnaj v Nemecku prvou akciou v novej sezóne. Súpermi Slovenska budú od piatka 12. novembra postupne výbery Švajčiarska, Nemecka a Kanady. Úvodný duel so Švajčiarmi bude jubilejným stým v reprezentačnom drese pre obrancu Tomáša Starostu. „Teším sa na tento duel. Vnímam ho však ako každý iný. Chalani určite niečo vymyslia, aby mi pripomenuli tento fakt. Nechám sa prekvapiť,“ povedal Tomáš Starosta.

Nominácia Slovenska na sústredenie v Landshute a Nemecký pohár v hokeji v Mníchove (9. – 14. novembra 2010)

Brankári: Július Hudáček (HC Košice, počet štartov v reprezentácii 0/počet gólov 0), Branislav Konrád (HC Slovan Bratislava, 3/0).

Obrancovia: Marek Biro (HC 05 Banská Bystrica, 0/0), Marek Ďaloga (HKm Zvolen, 0/0), Dominik Graňák (Dinamo Moskva, KHL, 105/4), Richard Lintner (Dukla Trenčín, 100/13), Branislav Mezei (HC Eaton Pardubice, ČR 38/0), Peter Mikuš (Nefťochimik Nižnekamsk, KHL, 4/0), Michal Sersen (Avtomobilist Jekaterinburg, KHL, 11/0), Tomáš Starosta (Salavat Julajev Ufa, KHL, 99/3)

Útočníci: Martin Bartek (HC Eaton Pardubice, ČR 13/7), Ivan Čiernik (Kolín Haie, Nem., 63/17), Marek Haščák (HKm Zvolen, 3/2), Marcel Hossa (Ak Bars Kazaň, KHL, 65/14), Rudolf Huna (HC Vítkovice Steel, ČR, 18/1), Michal Kokavec (MsHK DOXXbet Žilina, 0/0), Michal Macho (BK Mladá Boleslav, ČR, 27/2), Peter Ölvecký (Dukla Trenčín, 5/0), Branko Radivojevič (Spartak Moskva, KHL, 62/6), Radovan Somík (HC Eaton Pardubice, ČR, 78/9), Rastislav Špirko (HC Eaton Pardubice, ČR, 10/1), Roman Tománek (HC 05 Banská Bystrica, 3/2), Marek Zagrapan (Severstaľ Čerepovec, KHL, 16/4), Richard Zedník (HC 05 Banská Bystrica, 54/14).

Realizačný tím: Ján Taraba (vedúci tímu), Peter Bondra (generálny manažér), Glen Hanlon (tréner), František Hossa (asistent trénera), Ľubomír Pokovič (asistent trénera), MUDr. Dalimír Jančovič (lekár), Branislav Prokop (fyzioterapeut), Michal Malina (masér), Samuel Petráš (výstrojový manažér), Igor Andrejkovič (videoanalytik)

Starostu čaká v Mníchove reprezentačná stovka

Martin Bartek v slovenskej reprezentácii po štyroch rokoch

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav KonrádBranislav MezeiBranko RadivojevičDominik GraňákFrantišek HossaGlen HanlonIvan ČiernikJúlius HudáčekĽubomír PokovičMarcel HossaMarek ĎalogaMarek ZagrapanMichal SersenPeter BondraPeter MikušPeter ÖlveckýRadovan SomíkRastislav ŠpirkoRichard LintnerRichard ZedníkRudolf HunaTomáš Starosta
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia