Haščák sa vzdal všetkých výkonných funkcií v Pente, obvinenia v kauze Gorila odmieta

Jaroslav Haščák
Partner investičnej skupiny Penta Jaroslav Haščák. Foto: SITA/archív Penta Investments, s. r. o.
  • aktualizované 2. decembra, 12:22

Jaroslav Haščák, spolumajiteľ investičnej skupiny Penta, sa vzdal všetkých výkonných pozícií v skupine.

V tlačovej správe o tom informovala Lenka Vargová z Penty s tým, že Haščák odmieta obvinenia, ktoré boli voči nemu vznesené zo strany príslušného vyšetrovateľa. V spolupráci so svojimi právnymi zástupcami preto použije všetky dostupné právne prostriedky na svoju ochranu.

Polícia podľa medializovaných informácií obvinila Haščáka v súvislosti s kauzou Gorila z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Spoluvlastníkom Penty však zostáva

Haščák naďalej zostáva spoluvlastníkom Penty. Riadiace pozície po ňom v Pente preberá Iain Child, ktorý bude pôsobiť ako riadiaci partner divízie buy out, ktorá zodpovedá za všetky investičné projekty Penty s výnimkou Penta Real Estate.

Ako skonštatoval Child, skupina Penta podniká v súlade so zákonmi. „Chcem ubezpečiť všetkých našich zamestnancov, obchodných partnerov a zákazníkov, že naša skupina je stabilná. Aj napriek ekonomickej recesii, vyvolanej koronavírusom, sme vo výbornej kondícii, čo nám umožňuje podporovať všetky naše firmy a projekty,“ povedal Iain Child.

Iain Child sa stal spolumajiteľom Penty v novembri 2010. Predtým pôsobil v Deloitte Central Europe na pozícii Senior Partnera. Iain pochádza z Veľkej Británie, dlhodobo žije a pracuje na Slovensku. V Pente má na starosti predovšetkým investície v Primabanke a vo Fortuna Entertainment Group.

Stredoeurópska investičná skupina

Na výkonnom riadení skupiny Penta sa podieľajú ďalší traja spoluvlastníci, a to riadiaci Partner Penta Real Estate Marek Dospiva, ďalej Jozef Oravkin, zodpovedný za Privatbanku, časť realitných projektov na Slovensku a za investície skupiny v spoločnosti Slovalco a Eduard Maták, ktorý zodpovedá za investície v zdravotníctve.

Penta je stredoeurópska investičná skupina, ktorá vznikla v roku 1994. Pôsobí hlavne v zdravotníctve, finančných službách, výrobe, maloobchode a v realitnom developmente. Penta pôsobí vo viac ako desiatich krajinách Európy a má svoje zastúpenie v Prahe, Bratislave a Varšave.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard MatákIain ChildJaroslav HaščákJozef OravkinLenka Vargová JurkováMarek Dospiva
Firmy a inštitúcie PentaPZ Policajný zbor SR