Desiatky hasičov už viac ako 24 hodín zasahujú pri požiari skladu papiera v Harmanci (foto)

Požiar, sklad
V hale sa nachádza uskladnený papier do výšky 10 metrov. Foto: www.facebook.com
  • aktualizované 10. mája 2021, 09:55

Hasiči už viac ako 24 hodín zasahujú v obci Harmanec, kde v nedeľu krátko po 9:00 vypukol požiar skladovej haly s rozmermi 20 krát 30 metrov, pričom sa v nej nachádzal uskladnený papier do výšky 10 metrov.

Ako informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ), momentálne sa na mieste udalosti nachádzajú príslušníci HaZZ z Banskej Bystrice a z Pliešoviec a členovia Závodného hasičského zboru Harmanecké papierne, ktorí vynášajú papier von zo skladovej haly, vykonávajú monitoring a dohášanie skrytých ohnísk.

Na mieste zasahovali aj profesionálni hasiči z Banskej Bystrice a zo Zvolena a dobrovoľní hasiči z Brusna, Starých Hôr, Dolného Harmanca, ako aj členovia Závodného hasičského zboru Harmanec, ktorým sa v nedeľu krátko pred 16:00 podarilo požiar konečne lokalizovať.

Pri požiari uskladneného papiera zasahovalo viac ako 40 profesionálnych a dobrovoľných hasičov. Požiarnici pomocou výškovej techniky rozobrali strešnú krytinu haly a pretlakovými ventilátormi vyvetrali zadymené priestory.

Požiar, sklad
Požiar, sklad
Požiar, sklad
Požiar, sklad
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom