Hegerovu vládu čaká prvé rokovanie, ministri prerokujú aj body z predchádzajúceho obdobia

Prezidentka Čaputová vymenovala novú vládu SR
Zľava: Predseda vlády SR Eduard Heger a podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Vládny kabinet Eduarda Hegera (OĽaNO) bude v stredu 7. apríla rokovať aj o bodoch, ktoré minulý týždeň vypustila vláda v demisii. Ide napríklad o správu splnomocnenkyne vlády SR pre rómske komunity či správu o výsledkoch videokonferencie členov Európskej rady a Eurosamitu.

Vestník iba v elektronickej podobe

Do programu však pribudli aj nové body, napríklad Cestovná mapa výskumných infraštruktúr z dielne Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Tá má za cieľ poukázať na význam a potenciál existujúcich výskumných infraštruktúr.

Vyplýva to z návrhu programu rokovania vlády SR zverejnenom na stránke Úradu vlády SR. Vláda Igora Matoviča (OĽaNO) na svojom poslednom zasadnutí v stredu 31. marca riešila najmä núdzový stav.

Vláda bude tiež na svojom rokovaní rozhodovať aj o zmene zásad vydávania Vestníka vlády SR. Ten sa od roku 2014 vydáva na webovom sídle Ministerstva vnútra SR iba v elektronickej podobe. Okresné úrady však majú povinnosť zasielať obciam vo svojom územnom obvode bez zriadeného webového sídla čiastky vestníka vlády v listinnej podobe. To sa však plánuje vypustiť s odôvodnením, že každá obec už má mať prístup na internet.

Správy o činnostiach za minulý rok

Ministri sa na stretnutí budú zaoberať aj viacerými správami o činnostiach za rok 2020, napríklad z Úradu pre verejné obstarávanie či od hlavného kontrolóra športu. Dozvedieť by sa mali aj o plnení Programu prevencie a manažmentu rizík vyplývajúcich z opustených a uzavretých úložísk ťažobného odpadu v rokoch 2014 – 2020.

Oboznámia sa aj o stave úloh, ktoré vyplývajú z Koncepcie starostlivosti o tradičnú ľudovú kultúru do roku 2020 za obdobie druhý polrok.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard HegerIgor Matovič
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SROĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiÚrad vlády SRVláda SR