Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Henkel tržby ilustračka
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Henkel tržby ilustračka
4. 05. 2011 16:15 Ekonomika od Webnoviny.skSITA Diskusia()

Henkel vykazuje dobrý štart do fiškálneho roka 2011

BRATISLAVA 4. mája (WBN/PR) – Tržby spoločnosti Henkel za prvý kvartál 2011 dosiahli 3,823 mld. EUR, čo predstavuje nárast 8,9 percenta oproti rovnakému obdobiu predchádzajúceho roka. Organicky tržby vzrástli o 7,2 percenta. Upravený prevádzkový zisk vzrástol o 12,1 percent a predstavuje 473 miliónov EUR. Upravená EBIT marža vzrástla o 0,4 percentuálnych bodov na 12,4 percenta. Upravený zisk na prioritnú akciu (EPS) vzrástol o 21,7 percenta a predstavuje 0,73 EUR. Trhy s potenciálom rastu naďalej s nadpriemernými nárastmi 14,8 percenta. Pre trhové prostredie bol charakteristický nárast cien surovín a silnejúca konkurencia.

„Napriek náročnému trhovému prostrediu spoločnosť Henkel zaznamenala dobrý štart do fiškálneho roka 2011. Dosiahli sme veľmi dobrý organický rast tržieb, ktorý sa opäť vyvíjal lepšie ako na pre nás relevantné trhy,“ povedal Kasper Rorsted, predseda predstavenstva spoločnosti. „Na tomto výsledku sa podieľali všetky naše divízie a s pokračujúcim dvojciferným rastom sme boli schopní ďalej rozšíriť našu pozíciu na perspektívnych trhoch. Sme plne zaviazaní plniť naše strategické priority a zostávame presvedčení, že sa nám podarí dosiahnuť naše ciele pre rok 2012.“

O vyhliadkach na fiškálny rok 2011 Kasper Rorsted hovorí: „So silnejúcou konkurenciou a zvyšujúcou sa cenou surovín zostáva ekonomické prostredie stále veľkou výzvou. Budeme musieť naďalej pokračovať v kontrole našich štruktúr, aby sme si zabezpečili dlhodobú medzinárodnú konkurencie- schopnosť.“ Henkel mierne prekročil očakávania v organickom raste tržieb: „Sme presvedčení, že sa v roku 2011 budeme opäť rozvíjať lepšie ako pre nás relevantné trhy a očakávame teraz organický nárast tržieb vo vyššej hranici rozmedzia 3 až 5 percent. Pri prihliadnutí na predošlé výsledky očakávame nárast na približne 13 percent pre upravenú EBIT maržu a zlepšenie upraveného zisku na prioritnú akciu o viac ako 10 percent.“

Za prvý kvartál 2011 dosiahla spoločnosť Henkel tržby vo výške 3,823 mld. EUR, čo predstavuje nárast o 8,9 percenta oproti rovnakému obdobiu minulého roka. Organicky tržby, po očistení vplyvu kurzových rozdielov, akvizícii a divestmentov, stúpli o 7,2 percenta. Na tomto pozitívnom výsledku sa podieľali všetky divízie spoločnosti. Po očistení o jednorazové zisky a náklady na reštrukturalizáciu, upravený prevádzkový zisk sa zvýšil o 12,1 percenta z 421 miliónov EUR na 473 miliónov EUR. EBIT margin stúpol o 0,4 percentuálnych bodov, z 12,0 percenta na 12,4 percenta. Čistý zisk za kvartál stúpol z 266 miliónov EUR na 290 miliónov EUR, čo predstavuje nárast o 9,0 percenta. Po odpočítaní neovládaných podielov vo výške 7 mil. EUR bol čistý zisk za kvartál 285 miliónov EUR. Zisk na prioritnú akciu stúpol z 0,60 EUR na 0,66 EUR.

Vývoj v jednotlivých divíziách

Tržby divízie Pracie a čistiace prostriedky za prvý kvartál 2011 vzrástli o 2,2 percenta a predstavujú 1,072 mld. EUR. Organicky tržby vzrástli o 1,6 percenta. Upravený prevádzkový zisk prestavoval 133 miliónov EUR.

Divízia Telová a vlasová kozmetika začala s veľmi silným prvým kvartálom roka 2011. Tržby v hodnote 821 miliónov EUR značne prekonali výsledky za rovnaké obdobie minulého roka, čo predstavuje nárast 7,7 percenta. Upravený prevádzkový zisk vzrástol o 15,1 percenta a predstavuje 113 miliónov EUR.

Divízia Lepidlá Technológie ďalej pokračovala v silnom raste. Tržby za prvý kvartál 2011 vzrástli o 14,1 percenta a dosiahli 1,884 mld. EUR. Organicky tržby vzrástli o 11,5 percenta. Upravený prevádzkový zisk za prvý kvartál zaznamenal mimoriadny nárast 22,6 percenta a predstavoval 247 miliónov EUR.

Prognóza tržieb a zisku na rok 2011

Na základe dobrého prvého kvartálu 2011 je spoločnosť Henkel presvedčená, že opätovne predstihne pre ňu relevantné trhy s teraz očakávaným organickým nárastom tržieb vo vyššej hranici rozmedzia 3 až 5 percent. Henkel potvrdzuje predpoveď pre upravený EBIT vo výške okolo 13 percent (2010: 12,3 percent) a pre zvýšenie upraveného zisku na prioritnú akciu o asi 10 percent. Henkel plánuje naďalej prispôsobovať svoju štruktúru neustále sa meniacim trhovým podmienkam a spolu s pokračujúcim striktným dodržiavaním nákladovej disciplíny chce rekompenzovať vplyv pokračujúceho nárastu cien surovín na svoj zisk.

Odporúčané články

Henkel Slovensko získalo ocenenie Senior Friendly Praktický kalendár domácej gazdinky

Neprehliadnite

Biatlonistka Paulína Fialková dosiahla fantastické tretie miesto v stíhacích pretekoch v Pokljuke Meteorológovia vydali výstrahu pred snežením na severozápade Slovenska, hrozí aj poľadovica Minister Kažimír ešte nepozná svojho nástupcu, svoje členstvo v strane Smer-SD chce zmraziť Starobný dôchodok na Slovensku medziročne stúpol, penzisti dostávajú približne 444 eur Video: Ísť hore po schodoch na bicykli? Pre Petra Sagana žiadny problém Aktualizované: V Paríži po protestoch „žltých viest“ upratovali ulice, takmer tisíc osôb držia vo väzení Video: InSight zachytila vietor na Marse, zvuky spôsobili vibrácie celej sondy Prezidentský kandidát Smeru je dostatočne známy a silný, Kiska je podľa Fica prázdnou bublinou

Témy

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Z kategórie Ekonomika

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies