Hľadá sa nový riaditeľ NASES, Remišovej úrad spustil výberové konanie

Veronika Remišová
Podpredsedníčka vlády SR pre investície a informatizáciu Veronika Remišová. Foto: SITA/Branislav Bibel

Úrad podpredsedníčky vlády SR pre investície a informatizáciu vyhlásil výberové konanie na generálneho riaditeľa Národnej agentúry pre sieťové a elektronické služby (NASES). Termín zasielania prihlášok je do 13. júla.

Uchádzač o funkciu musí vopred súhlasiť, že jeho písomná prezentácia a vízia o NASES bude sprístupnená tretím stranám. Úrad o tom informoval v pondelok prostredníctvom tlačovej správy.

„Spustili sme transparentné výberové konanie na pozíciu generálneho riaditeľa NASES. Neexistuje žiaden favorit,“ uviedla podpredsedníčka vlády pre investície a informatizáciu Veronika Remišová. Podľa nej by to mal byť človek, ktorý bude nielen odborník v IT, ale najmä manažér, obhajujúci v prvom rade záujmy štátu.

„Kľúčové štátne IT systémy potrebujú byť nielen úplne bezpečné, ale najmä plne a spoľahlivo funkčné. Pre nového riaditeľa to bude nielen výzva, ale aj zodpovednosť,“ dodala.

Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES) plní úlohy v oblasti informatizácie spoločnosti a spravuje informačné systémy verejnej správy, pre orgány štátnej správy, právnické a fyzické osoby, ktoré požadujú informácie, údaje z informačných systémov, databáz a registrov verejnej správy. Prevádzkuje vládnu sieť Govnet a Ústredný portál verejnej správy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Veronika Remišová
Firmy a inštitúcie Úrad podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu