Hladká prehra Slávie UK s Chabarovskom

Slávia UK Bratislava
Zuzana Tlstovičová

BRATISLAVA 1. decembra (WEBNOVINY) – Volejbalistky slovenského vicemajstra Slávie UK Bratislava v utorok podľahli v prvom zápase druhého kola Challenge Cup-u favorizovanému ruskému klubu Samorodok Chabarovsk 0:3. Ruský tím dovolil domácim hráčkam v celom stretnutí iba 53 bodov, duel trval 72 min. Odveta je po dohode klubov a schválení Európskou volejbalovou konfederáciou na programe už v stredu 2. decembra opäť v bratislavskej športovej hale Mladosť o 17.00 h.

Výsledok:

Slávia UK Bratislava – Samorodok Chabarovsk 0:3 (-18, -22, -13)

72 min, rozhodovali: Nicolae Cristea (Rum.) a Peter Jeunen (Belg.), 350 divákov

Domáce volejbalistky mali od začiatku veľké problémy so svojím servisom. Nedokázali tak súperky dostať pod tlak. Ruské hráčky prekvapujúco nešli do útoku s očakávanou razanciou, viac sa spoliehali na vtipné „ulievky“, ktoré im zabezpečovali pokojný vývoj súboja. Zdalo sa, akoby nehrali celkom naplno. Druhý set bol zo strany slávistiek dobrý a diváci ich často odmeňovali potleskom. V treťom však akoby úplne odišli z ihriska, Chabarovčanky pod sieťou jednoznačne dominovali a doviedli súboj k očakávanému výsledku.

„Prvé dva sety by som zhodnotila z našej strany ako relatívne dobré. Nebolo to super, ale hanbu sme si neurobili. Záverečnú hru však dievčatá nezvládli. Úplne nám odišiel servis. Nechcem hodnotiť výkon jednotlivkýň, to si nechám až po odvete. Bolo jasné, že proti Ruskám veľkú šancu na postup nemáme. Chceli sme však predviesť výkon na hranici svojich možností. S výnimkou tretieho setu sa nám to celkom darilo,“ skomentovala zápas trénerka Slávie UK Zuzana Tlstovičová.