V Barcelone evakuovali dva vlaky pre bombovú hrozbu, polícia zasahovala aj na stanici v Madride

polícia, Barcelona
Polícia evakuovala dva vlaky na hlavnej stanici v Barcelone pre bombovú hrozbu. 7. november 2018 Foto: SITA/AP
  • aktualizované 7. novembra, 14:17

MADRID 7. novembra (WebNoviny.sk) –  Bombová hrozba viedla k evakuácii aj na železničnej stanici Atocha v Madride. Ako však neskôr potvrdila španielska polícia, bol to len planý poplach, píše spravodajský portál 20 minutos.

Spoločnosť Cercanías Renfe, ktorá prevádzkuje vlaky v meste a jeho okolí, informovala na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter, že vlaky smerujúce na stanicu museli pre hrozbu v jej blízkosti zastaviť. Prevádzku na stanici obnovili po 10:30.

Nález podozrivého predmetu

Polícia pre 20 minutos vysvetlila, že poplach vyvolal nález podozrivého predmetu v kufri ešte v Barcelone, kde evakuovali stanicu Sants pár hodín predtým. Podozrivý objekt paralyzoval železničnú dopravu, až kým nenašli majiteľku batožiny.

Pasažierka s podozrivým kufrom cestovala z Barcelony do Madridu a preto z bezpečnostných dôvodov uzavreli oblasť okolo prvej koľaje. Ako neskôr vyšlo najavo, podozrivý predmet bola len spona na opasok, ktorá tvarom pripomínala granát.

Skontrolovali aj koľaje

Hovorkyňa Mossos d’Esquadra, regionálnej polície v Katalánsku, uviedla, že na stanicu Sants privolali špecializovanú pyrotechnickú jednotku, ktorá skontrolovala koľaje, ktoré využívajú vysokorýchlostné vlaky AVE. Policajti prehľadali aj spomínané evakuované vlaky.

Policajtov zavolali po tom, ako bezpečnostní pracovníci stanice o 8:00 identifikovali v kufri objekt v tvare výbušného zariadenia. Policajti podľa hovorkyne postupovali podľa príslušného bezpečnostného protokolu.

Stanicu pre hrozbu uzavreli a pozastavili tamojšiu prevádzku. Policajti nariadili jej evakuáciu, uviedla policajná hovorkyňa. Po viac ako hodine od nahlásenia podozrivého kufra stanicu otvorili a železničná spoločnosť ADIF oznámila, že už obnovili aj prevádzku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom