Aktualizované: Silné zemetrasenie na Filipínach poškodilo kostoly aj letisko, z trosiek počuli volania o pomoc

zemetrasenie, Filipíny, Manila
Hlavné mesto Filipín zasiahlo silné zemetrasenie, ľudía vybiehali z kancelárii na ulicu aj v takýchto prilbách. Manila, 22. apríl 2019. Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 23. apríla 06:41

MANILA 23. apríla (WebNoviny.sk) –  Silné zemetrasenie, ktoré zasiahlo Filipíny, si vyžiadalo najmenej jedenásť mŕtvych. V utorok informáciu potvrdili tamojšie úrady po tom, ako záchranári našli v troskách supermarketu ďalšie telá.

Po obetiach pátrajú Červený kríž, vojaci, polícia, dobrovoľníci aj miestni obyvatelia, ktorí z trosiek v pondelok v noci počuli volania o pomoc. Zemetrasenie s magnitúdom 6,1 zničilo alebo poškodilo domy, cesty, mosty, kostoly a medzinárodné letisko Clark, ktoré zrušilo vyše sto letov. Najmenej 24 ľudí je nezvestných, ďalších 81 je zranených.

V meste Porac sa zrútila štvorposchodová budova supermarketu, kde uviazlo viacero ľudí. Podľa agentúry AP hovoria odhady o najmenej 31 nezvestných.

Podľa Geologickej služby Spojených štátov malo zemetrasenie s magnitúdom 6,1 epicentrum na severozápade krajiny. Renato Solidum z vládneho inštitútu, ktorý sa venuje zemetraseniam, ubezpečil, že otrasy neboli dosť silné, aby spôsobili tsunami. Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky www.bbc.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom