Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Hlina priviezol tank pred dom Biľaka
Nezaradený poslanec Alojz Hlina pristavil v auguste 2012 tank pred dom, v ktorom býval predstaviteľ bývalého režimu Vasil Biľak (bývalý prvý tajomník ÚV KSČ a člen predsedníctva ÚV KSČ). Foto: SITA/Diana Černáková
20. novembra 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Hlina chce opäť brať občianstvo teroristom, predložil novelu

BRATISLAVA 14. januára (WEBNOVINY) – O štátne občianstvo by podľa nezaradeného poslanca Alojza Hlinu mohli prísť aj Slováci slúžiaci bez povolenia v ozbrojených silách cudzieho štátu alebo dobrovoľným pripojením sa k akejkoľvek ozbrojenej skupine alebo organizácii na území cudzieho štátu. Vyplýva to z novely zákona o štátnom občianstve SR, ktorú Hlina opätovne predložil do parlamentu.

Právnou normou Hlina reaguje predovšetkým na narastajúce riziko pripojenia sa občanov SR k rôznym teroristickým a extrémistickým ozbrojeným skupinám alebo organizáciám na území cudzieho štátu, ako je napríklad Islamský štát.

„Návrat týchto občanov po uskutočňovaní rôznych teroristických a extrémistických aktivít v cudzine späť do Slovenskej republiky by predstavovalo bezpečnostné riziko pre Slovenskú republiku a Európsku úniu a máme za to, že je nevyhnutné z hľadiska národnej bezpečnosti Slovenskej republiky takéto konanie sankcionovať nielen prostredníctvom trestného práva, ale aj správneho práva,“ argumentuje Hlina. Návrh opozičného poslanca vychádza z právnej úpravy viacerých krajín Európskej únie, najmä Nemecka.

Dnes štátne občianstvo Slovenskej republiky možno stratiť buď prepustením zo štátneho zväzku Slovenskej republiky na vlastnú žiadosť alebo nadobudnutím cudzieho štátneho občianstva na základe výslovného prejavu vôle. Hlina už novelu predložil na decembrovú schôdzu parlamentu, neskôr ju z rokovania stiahol. Národná rada sa bude návrhom opozičného poslanca zaoberať na januárovej schôdzi.

Odporúčané články

Rakúsko zakázalo používať symboly teroristických skupín Rakúske zložky nacvičujú vo Viedni ochranu pred teroristami

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...