Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Poslanec Alojz Hlina na archívnej fotografii. Foto: SITA/Ján Slovák
18. mája 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia(2)

Hlina chce zmeniť určovanie otcovstva a zabrániť zneužívaniu

BRATISLAVA 18. mája (WEBNOVINY) – Zmeniť určovanie otcovstva súhlasným vyhlásením rodičov navrhuje v novele zákona o rodine nezaradený poslanec Alojz Hlina. “Cieľom navrhovanej úpravy je snaha zamedziť zneužívaniu tohto inštitútu zo strany nie skutočných otcov – a to najmä s cieľom získať rôzne štátne sociálne dávky, ako napríklad sirotské pre deti a podobne,” vysvetľuje v návrhu Hlina.

Novela mení doteraz platný inštitút určovania otcovstva súhlasným vyhlásením rodičov tak, že za otca sa bude v zmysle tohto inštitútu považovať muž, ktorého otcovstvo bolo určené súhlasným vyhlásením rodičov – avšak to len v prípade muža, u ktorého sa určuje týmto spôsobom otcovstvo pre dieťa, ktoré má alebo mal doteraz tento muž s nie viac ako dvoma ženami.

V prípade, ak otec má alebo mal deti s viac ako dvoma ženami, je pre každé ďalšie dieťa s inou ako uvedenými dvoma ženami povinný pre platnosť určenia otcovstva súhlasným vyhlásením rodičov predložiť matričnému úradu alebo súdu porovnanie profilu DNA (deoxyribonukleovej kyseliny) tohto dieťaťa s profilom DNA (deoxyribonukleovej kyseliny) svojej osoby ako otca (ďalej len “test DNA”), ktorého výsledok s pravdepodobnosťou nad 99 % preukazuje jeho otcovstvo.

Hlina tak chce ochrániť peniaze štátu. Návrh podľa jeho slov bude mať pozitívny vplyv na rozpočet. Návrhom sa poslanci budú zaoberať na májovej schôdzi, ktorá pokračuje v utorok 27. mája.

Odporúčané články

Alojz Hlina chce zmeniť vyplácanie príspevku pri narodení Parlament bude riešiť Hlinove návrhy, opäť predkladá novelu

Témy

Diskusia

Faeton Tento a jemu podobní egoistickí idioti by mali mať povinné čítanie - knihu od Crementa Xaviera DOST BYLO KOKOTŮ je určená presne im. Stačí názov knihy zvýrazniť myšou a potom kliknúť na vyhľadať. A objaví kniha vo formáte PDF, 97... XYZ Aha,bude to zaujímavá rázprava,ktorá v sebe skrýva háčik .... inž.Šano Šarovský,MSc.,68r.,Bratislava,c09 44 625812,alexander.sarovsky1@gmail.com
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Ankety

Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?

Aktuálne témy

NAJKY.sk

Dámskajazda

DRAN.sk

Podnikam.sk

Autolike.sk

Byvanie je hra

Mňamky-recepty

najAPPKY.sk

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...