Hlina dostáva miesto medaily dýku do srdca, okomentoval Matovič zámer Vašečku po odchode z OĽaNO

Igor Matovič
Poslanec za OĽaNO Igor Matovič. Foto: archívne, SITA/Marek Mrviš

BRATISLAVA 8. februára (WebNoviny.sk) – Predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Alojz Hlina dostáva kandidatúrou dnes už bývalého šéfa poslaneckého klubu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽANO) Richarda Vašečku miesto medaily dýku do srdca.

Matovič chváli Hlinu za kus dobrej práce

Povedal to na štvrtkovom brífingu líder OĽaNO Igor Matovič. Ako dodal, Hlina urobil v KDH obrovský kus práce. „Začal čistiť KDH a staré štruktúry. Po tom, ako KDH vytiahol na úroveň parlamentnej strany, mu namiesto medaily dali dýku do srdca. Nie je to správne, ľudské ani kresťanské,“ uviedol.

Matovič tvrdí, že Richardovi Vašečkovi, ktorý opustil poslanecký klub obyčajných ľudí a vstupuje do KDH, vždy dôveroval. „Nezostáva iné, ako veriť, že si svoj krok rozmyslel,“ uviedol s tým, že Vašečkov odchod nevníma ako podraz. „Môže vás to mrzieť, nikdy sme nikoho nelámali cez koleno. Nepovedal som Rišovi, aby to nerobil,“ skonštatoval.

Z hnutia OĽaNO už nikto ďalší neodchádza

Matovič nemá informácie, že by z poslaneckého klubu OĽaNO odchádzal aj niekto ďalší. Podpredseda klubu Eduard Heger potvrdil, že ostatní poslanci v hnutí zostávajú.

Anna Verešová tvrdí, že v tejto chvíli zostáva a verí, že v klube zostane do konca volebného obdobia. Vie si totiž predstaviť uskutočňovať kresťanskú politiku aj v OĽaNO. Podľa Jána Budaja misia obyčajných ľudí zostáva tá istá – „zápas o poctivé a férové Slovensko“.

Poslanec Národnej rady SR Richard Vašečka opúšťa poslanecký klub hnutia OĽaNO, ktorého bol doposiaľ predsedom. Dôvodom je jeho rozhodnutie vstúpiť do mimoparlamentného KDH, v ktorom sa chce na sneme 17. marca uchádzať o post predsedu a vymeniť tak terajšieho šéfa Alojza Hlinu. Vašečka je v parlamente súčasťou poslaneckého klubu OĽaNO druhé volebné obdobie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alojz HlinaAnna VerešováEduard HegerIgor MatovičJán BudajRichard Vašečka
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutieOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti