Aktualizované: Hnutie OĽaNO je znepokojené, že Bödör má kontakty na polícii aj po zmene vedenia

Igor Matovič, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO)
Predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič. Foto: archívne, SITA/Braňo Bibel.
  • aktualizované 19. augusta 14:55

Je znepokojujúce, že nitriansky podnikateľ Norbert Bödör má väzby na políciu aj po tom, ako Tibor Gašpar skončil vo funkcii policajného prezidenta. Uvádza sa to vo vyhlásení predsedu opozičného hnutia OĽaNO Igora Matoviča.

Výzva Sakovej a Lučanskému

Zdôraznil, že Gašpar odišiel z funkcie policajného prezidenta v máji 2018 a Bödör sa k informáciám o svojom možnom zadržaní dostal v decembri toho istého roku.

„Preto vyzývame ministerku vnútra Denisu Sakovú a prezidenta Policajného zboru Milana Lučanského, aby čo najskôr vysvetlili prepojenia polície s Bödörom a tiež, aké opatrenia urobili preto, aby im zamedzili,“ uviedol Matovič.

Zrušený príkaz na zadržanie Bödöra

Prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry na dnešnej tlačovej besede vysvetľovali, prečo na jeseň minulého roku v súvislosti s vyšetrovaním vraždy novinára Jána Kuciaka najskôr podpísali a potom zrušili príkaz na zadržanie nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra.

Podľa nich sa totiž dozvedel o pripravovaných úkonoch a mal čas sa na ne pripraviť. Dôsledkom únikov informácií bolo podľa prokurátorov aj zúženie vyšetrovacieho tímu vraždy novinára z januára tohto roku.Tento fakt pripomenul aj policajný prezident Milan Lučanský.

„Zo strany riaditeľa Národnej kriminálnej agentúry Branislava Zuriana boli prijaté aktívne opatrenia v podobe zúženia tímu a celej veci (úniky informácií, pozn. SITA) sa od začiatku venuje aj inšpekcia ministerstva vnútra,“ uvádza sa vo vyhlásení Lučanského, ktoré agentúre SITA poskytlo Prezídium Policajného zboru.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičJán KuciakMilan LučanskýNorbert BödörTibor Gašpar
Firmy a inštitúcie Prezídium policajného zboru SR