Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
apple watch
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA/AP
10. 10. 2015 10:30 Aktuálne správy od Webnoviny.skSITA Diskusia

Hodinky od Apple ponúkajú ďalšiu vymoženosť. Pripojíš sa s nimi na Google Maps!

Už viac nebudeš blúdiť, keď sa stratíš. Teda za predpokladu, že máš Apple Watch. Google totiž aktualizoval mapovú appku na verziu 4.11.0, ktorá je kompatibilná s hodinkami. :-)

Hodinková verzia Google Maps je veľmi jednoduchá: Keď si otvoríš appku, môžeš si vybrať medzi domovom a prácou. Potom sa „silno dotkni“ obrazovky (technológia Force Touch) a napoj sa na Travel Mode pomocou tlačidla, ktoré sa zjaví. Môžeš pritom prepnúť medzi viacerými voľbami (napríklad jazdenie/šoférovanie alebo chodenie) alebo „vytiahnuť“ nedávne destinácie zahrnuté v Google Maps.

Nanešťastie, nemôžeš vidieť celú mapu alebo zadať destináciu na samotných hodinkách, preto stále potrebuješ svoj telefón.

Medzi užívateľmi Google Maps a užívateľmi Apple Maps vždy existovala akási deliaca čiara. Google Maps bola predvolená aplikácia na iOS predtým, ako ju Apple nahradil vlastnou appkou v rámci iOS v 2012. Spustenie appky bolo katastrofálne, pretože nebola spárovaná s Google Maps. Dokonca to viedlo k vytvoreniu parodického účtu na Twitteri. Ak ťa to zaujíma, pozri si účet @iOS6Maps.

Smart watch 821557_640.jpg
Nadačný fond Slovak Telekom pri Nadácii Intenda otvára nové grantové kolo. Tentoraz je určené pre organizácie pracujúce pomocou moderných technológií so skupinami ľudí ohrozenými sociálnou izoláciou. Prihlasovať projekty je možné do 17. septembra 2010. Podporené budú projekty, ktoré pomocou informačných a komunikačných technológií zvyšujú šancu na plnohodnotný život pre ľudí žijúcich v sociálnej izolácii. Rozvíjajú ich technické zručnosti, umožňujú im vzdelávať sa a nájsť si pracovné uplatnenie, čím zlepšujú aj ich životné podmienky. Nadačný fond Slovak Telekom venuje na tieto účely 50 000 €. Organizácie pracujúce so skupinami ľudí ohrozenými sociálnou izoláciou môžu posielať svoje žiadosti o grant od 6. augusta 2010 do 17. septembra 2010. Podmienky grantového programu a formulár žiadosti o grant nájdu záujemcovia na webových stránkachwww.fondst.sk target="_blank"> Nadačného fondu Slovak Telekom. Maximálna výška podpory pre jednu žiadosť je 5 000 €. Prihlásené projekty bude hodnotiť expertná komisia zložená z nezávislých odborníkov pôsobiacich v sociálnej oblasti, ktorá medzi najlepšie žiadostí rozdelí celkovú sumu 50 000 €. Výsledky 12. grantové kola Nadačného fondu Slovak Telekom budú známe začiatkom novembra. _________________ O Nadačnom fonde Slovak Telekom: Nadačný fond Slovak Telekom prispieva ku kvalitatívnemu rozvoju slovenskej spoločnosti podporou aktivít, ktoré zmierňujú dopady sociálneho, zdravotného, alebo iného znevýhodnenia občanov, prinášajú do spoločnosti inovácie v oblasti vzdelávania prostredníctvom moderných informačno-komunikačných technológií a ktoré dynamiku súčasnej spoločnosti reflektujú jedinečnými formami umenia. V rámci Nadačného fondu Slovak Telekom bola doposiaľ prerozdelená suma 591 900 €, prostredníctvom ktorej bolo podporených 183 projektov a 109 jednotlivcov z celého Slovenska.

Počas nasledujúcich rokov spoločnosť Apple pracovala na zlepšení svojich skills v súvislosti s mapami. iOS 9 aktualizácia zahŕňala aj tak veľmi potrebné úpravy s presnými údajmi a informáciami. V júni sa predstavitelia Apple v rámci WWDC (World Wide Developers Conference) vyslovili, že ich iOS appka je 3,5-krát používanejšia ako Google Maps.

Nech je to akokoľvek, Google Maps sú aktualizované a kompatibilné, takže si môžeš porovnať odhadovaný čas príchodu na miesto, a to či už ideš autom, bicyklom alebo pešo.

Appku si môžeš stiahnuť alebo aktualizovať na App Store.

Odporúčané články

Samsung predstavuje nový fitness náramok – Galaxy Fit e Instagram stories sa zobrazovali aj cudzím ľuďom. Sociálna sieť chybu opravila v priebehu pár hodín

Neprehliadnite

Foto: Cyklista neprežil zrážku s Octaviou, vodič sa zrejme dostatočne nevenoval riadeniu Aktualizované: Začiatok týždňa je horúci, pre niektoré okresy je vydaná aj výstraha prvého stupňa Minimálna mzda má budúci rok tvoriť polovicu z očakávanej priemernej mzdy Video: Zadržaný supertanker Adrian Darya 1 vyplával do medzinárodných vôd Irán pripravuje vypustenie ďalšieho satelitu, tento rok už boli dva pokusy neúspešné

Témy

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X