Hokejbalistky odleteli do Kanady obhajovať zlato z MS

Bez názvu
Eva Cifrová sa rozhodla podporiť slovenských reprezentantov hokejbalu Foto: Ľubomír Hugo

ST. JOHN’S 3. júna (WEBNOVINY) – Slovenské hokejbalové reprezentantky odcestovali v pondelok na majstrovstvá sveta organizácie ISBHF do Kanady, kde budú od utorka obhajovať titul z roku 2011.

Presun po trase Bratislava – Viedeň – Toronto – St. John’s čakal na 23 hráčok, ktoré sa v základnej skupine predstavia proti Švajčiarkam, Američankám a Taliankam.

V druhej skupine sú Česko, Grécko, Veľká Británia a najväčší favorit turnaja, domáca reprezentácia. „Ak sa nám podarí obhájiť zlato, bude to fantastické. Úspechom však bude akákoľvek medaila, pretože konkurencia je veľmi silná. Rovnaké ambície ako my totiž majú aj Česko, USA a najmä Kanada. V prvom rade musíme odbúrať únavu z náročného cestovania a výhrou nad Švajčiarskom získať psychickú pohodu,“ povedala skúsená obrankyňa a asistentka kapitánky Edita Raková.

V meste St. John’s sa od nedele súbežne odohrávajú aj MS mužov, Slováci na úvod zdolali Pakistan 8:1.

Nominácia hokejbalistiek SR na MS ISBFH v St. John’s:

Brankárky: Zuzana Tomčíková, Daniela Zuziaková, Nikola Kaliská

Obrankyne: Edita Raková, Iveta Karafiátová, Denisa Lalíková, Gabriela Žitňanská, Michaela Majkútová, Zuzana Kolcunová, Mária Gajdošová, Ivana Gajdošová

Útočníčky: Jana Kapustová, Petra Pavlovičová, Petra Jurčová, Martina Stašová, Viktória Ihnaťová, Ľudmila Bednárová, Martina Veličková, Petra Pravlíková, Miriam Mikesková, Lenka Krajňáková, Patrícia Gorecká, Iveta Klimašová.

Program zápasov žien SR (časy sú v SELČ):

Utorok 4. júna: Slovensko – Švajčiarsko (17.00)

Streda 5. júna: Slovensko – USA (22.30)

Štvrtok 6. júna: Slovensko – Taliansko (20.30)

Piatok 7. júna: štvrťfinále

Sobota 8. júna: semifinále

Nedeľa 9. júna: zápasy o medaily

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Iveta KarafiátováZuzana Tomčíková