Hokejisti Amuru nestačili na Novokuzneck, Lašák nechytal

KHL_hokej
Zľava: Hokejisti Metallurgu Novokuzneck Jurij Nazarov a Alexej Grišin. Foto: metallurg-nk.ru

NOVOKUZNECK 15. novembra (WEBNOVINY) – Vo štvrtok bol v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) na programe iba jeden zápas. Hokejisti Metallurgu Novokuzneck v ňom porazili Amur Chabarovsk 4:2.

Slovenský brankár Ján Lašák z Amuru Chabarovsk nesedel v tomto stretnutí ani na lavičke. Duel odchytal Alexej Murygin, jeho náhradníkom bol Alexej Berestnev. Všetkých šesť gólov padlo až v poslednej tretine.

Skóre otvoril v 41. minúte Dmitrij Kagarlickij. Druhý gól strelil o päť minút neskôr Dmitrij Megalinskij. Na 3:0 zvýšil v 53. minúte Alexej Jefimov.

Hosťom sa podarilo zápas zdramatizovať, keď najprv 100 sekúnd pred koncom znížil na rozdiel dvoch gólov Andrej Stepanov. Amur strelil zásluhou Hytönena o viac ako minútu aj kontaktný gól. Zverencom fínskeho trénera Jorttiku sa však vyrovnať nepodarilo. Pri záverečnej hre bez brankára spečatil víťazstvo Metallurgu do prázdnej brány Anton Lazarev.

Hokejisti Metallurgu Novokuzneck sa týmto víťazstvom posunuli vo Východnej konferencii na 5. miesto, Amur Chabarovsk je 11.

Výsledok štvrtkového duelu KHL:

Metallurg Novokuzneck – Amur Chabarovsk 4:2 (0:0, 0:0, 4:2)

Góly: 42. Kagarlickij, 46. Megalinskij, 53. Jefimov, 60. Lazarev – 58. Stepanov, 59. Hytönen