Hokejisti chcú posunúť termín nominácií pre ZOH 2014

Mužský hokejový turnaj na ZOH
Český útočník David Krejčí posiela puk za chrbát brankára Lotyšska Edgarsa Masalskisa v 3. minúte zápasu Česko-Lotyšsko. Foto: SITA

PRAHA 15. novembra (WEBNOVINY) – Viacerí účastníci olympijského hokejového turnaja v Soči 2014 chcú posunúť termín na zverejnenie nominácie až na január 2014. Podľa pôvodnej dohody Medzinárodného olympijského výboru (MOV), Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) a NHL musia všetci účastníci predstaviť svoje súpisky už do konca kalendárneho roka 2013.

Vedenie českého tímu však prišlo na nedávnom turnaji Karjala v Helsinkách s iniciatívou, aby sa prijalo kompromisné riešenie. „Slavomír Lener predniesol návrh, aby do konca decembra oznámili zväzy 18 až 20 mien, zvyšné potom až v termíne okolo 24. januára, ako to žiada MOV,“ cituje slová športového riaditeľa švédskeho zväzu Tommyho Boustedta web hokej.cz.

Reprezentační tréneri by mali po zmene termínu nominácie väčší priestor na manévrovanie a výber hráčov. Český návrh už podporili Švédi, Rusi, Fíni či Rakúšania. Prezident IIHF René Fasel prisľúbil, že bude o iniciatíve rokovať s NHL. V olympijských zostavách môže byť 25 mien, na súpiskách sú aj traja brankári.

„Chápeme, že NHL chce poznať vybraných hráčov v predstihu pre marketing, objednávanie leteniek pre rodinných príslušníkov, hotely, logistiku. Sú tam však aj ďalšie dôvody. Vieme, že dohoda platí, ale skúsime ísť cestou kompromisu,“ uviedol výkonný riaditeľ Ruskej hokejovej federácie Valerij Fesiuk. Na zmenu je potrebný súhlas NHL. Podľa denníka Sport-Express už otázka zaujala predstaviteľov hráčskej asociácie NHLPA, ktorí vraj nemali nič proti. V zásade nič nenamietal ani zástupca komisára ligy Bill Daly.

Informácie zverejnil web hokej.cz.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bill DalyRené Fasel