Hokejisti CSKA Moskva majú istotu miestenky v play-off KHL

Slovan Bratislava - CSKA Moskva
Hráči CSKA Moskva počas zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava a CSKA Moskva. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

MOSKVA 16. januára (WEBNOVINY) – Hráči tímu CSKA Moskva si vo štvrtok zabezpečili v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) istotu postupu do play-off ako prvé mužstvo v tejto sezóne. Zverencom trénera Dmitrija Kvartaľnova na to stačil domáci triumf 1:0 nad Nižným Novgorodom. K miestenke do vyraďovacej časti o Gagarinov pohár má blízko aj SKA Petrohrad, ktorému chýba jediný bod.

Hokejisti CSKA sú lídrami Západnej konferencie so 108 bodmi, Petrohrad doteraz nazbieral rovných 100 bodov. Prienik do play-off by nemal ujsť ani Jokeritu Helsinki, Dinamu Moskva, Dinamu Minsk či Lokomotivu Jaroslavľ, o zvyšné dve miestenky do „vyraďovačky“ je v hre ďalších osem mužstiev vrátane Slovana Bratislava.

Vo Východnej konferencii sú blízko k definitíve Kazaň, Novosibirsk, Magnitogorsk či Omsk. Play-off by nemalo ujsť ani Ufe, Astane či Čeľabinsku. O ôsmu miestenku sa pravdepodobne „pobijú“ Jekaterinburg, Vladivostok, Chanty-Mansijsk Togliatti a Nižnekamsk. Minimálnu šancu na úspech už majú Novokuzneck a Chabarovsk.

V základnej časti, ktorej záver je naplánovaný na 24. februára, odohrajú všetky mužstvá po 60 duelov.

* – líder Černyševovej divízie

Pozn.: Za klubom nasledujú počet zápasov, víťazstvá, víťazstvá v predĺžení/sam. nájazdoch, prehry v predĺžení/sam. nájazdoch, prehry v riadnom hracom čase, skóre a body.