Hokejisti do 18 rokov skončili na turnaji I. Hlinku poslední

Hokej_18

PIEŠŤANY 17. augusta (WEBNOVINY) – Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov obsadili posledné 8. miesto na medzinárodnom turnaji tejto vekovej kategórie s názvom Ivan Hlinka Memorial Cup 2012.

Zverenci trénera Antona Bartánusa podľahli v piatok popoludní v Piešťanoch v dueli o konečnú 7. priečku rovesníkom z USA 3:5 (1:2, 0:1, 2:2).

Mladí Slováci prehrávali s Američanmi 0:2 i 1:4 a hoci dokázali presnými zásahmi Dominika Reháka a Patrika Bačika znížiť sedem minút pred koncom riadneho hracieho času na 3:4, Bailey strelil v 57. min „poisťovací“ piaty gól.

Slovenská „osemnástka“ neuspela ani v jednom zo štyroch zápasových vystúpení na tomto podujatí.

Reakcia trénera Antona Bartánsa: „Na prvú tretiny sme nastúpili nekoncentrovaní, bez pohybu a zaslúžene sme ju prehrali. Druhá a najmä tretia tretina bola z našej strany dobrá, ale opäť sa ukázalo, že na medzinárodnej scéne je potrebné hrať naplno celých 60 minút, nie 57, ako proti Kanade, či dnes polovicu zápasu… Dnešný zápas ovplyvnilo početnosť vylúčení na oboch stranách a fakt, že sme inkasovali až tri góly v oslabení. Ku cti chlapcom slúži, že sa nevzdávali ani za nepriaznivého stavu, bojovali a zvýšenou aktivitou v záverečnej tretiny znížili na rozdiel jediného gólu. V záverečnej minúte sme mali možnosť hrať preislovku, no nepodarilo sa nám skórovať. Ak by som mal zhodnotiť celý turnaj a sústredenie, ktoré mu predchádzalo, na chlapcoch bol badateľný progres. Aj napriek tomu, že sme nevyhrali ani jeden zápas, posledné dve stretnutia proti Kanade (2:3) a dnes proti USA, už boli z našej strany kvalitnejšie. Jednoznačne však hráči videli, že zaostávajú za súpermi v takmer všetkých herných činnostiach, na čom musia teraz popracovať vo svojich kluboch. Najväčšie rezervy máme v herných činnostiach jednotlivcov, koncentrácii na celý zápas, ale aj fyzickej kondícii. Chlapci by mali viac času tráviť v posilňovniach, lebo fyzicky boli súperi silnejší a dnešný moderný hokej je hlavne o rýchlosti a sile.“

Vo finále sa stretnú Fíni s Kanadou. Fínsko zdolalo Švédsko po predlžení 5:4. Kanada si poradila s Českom 5:2.

Piatkové výsledky:

Zápas o 7. miesto (Piešťany):

Slovensko – USA 3:5 (1:2, 0:1, 2:2)

Góly: 15. T. Török (Lantoši), 45. Rehák (T. Török, Beták), 53. Bačik (Pavlíček, Paulovič) – 8. Guertler (Downing, Erne), 13. Lettieri, 22. Erne (Guertler, DeAngelo), 42. Erne (DeAngelo, Oglevie), 57. Bailey (Guertler, DeAngelo)

Semifinále:

Švédsko – Fínsko 4:5 po predĺžení (1:2, 3:0, 0:1 – 0:1)

Góly: 14. Ohman, 25. Fyrphil, 31. Burakowsky, 34. Wallmark – 11. Kapanen, 18. Puhakka, 52. Tanus, 56. Puhakka, 62. Westermarck

Kanada – Česko 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Góly: 6. a 54. Horvat, 22. Reinhart, 28. Petan, 47. Domi – 20. Rob, 45. Kovářů

Zápas o 5. miesto

Rusko – Švajčiarsko 7:5 (3:1, 1:2, 3:2)

Góly: 2. a 14. Trubkin, 16. Mamin, 26. Gavrikov, 52. Galejev, 55. Valijev, 60. Tolčinskij – 11. Meier, 25. Hischier, 29. Baltisberger, 48. Fuchs, 54. Fiala

Známe poradie: 5. Rusko, 6. Švajčiarsko, 7. USA, 8. Slovensko