Hokejisti Košíc porazili v derby Poprad, líder opäť prehral

Košice_hokej
Zľava: Milan Tkáč a Alexandr Hylák z HC Košice Foto: SITA/Martin Medňanský

BRATISLAVA 9. decembra (WEBNOVINY) – V hokejovej Tipsport extralige sa hralo v nedeľu päť zápasov 29. kola.

O prekvapenie sa postarali Žilinčania, ktorí zvíťazili pod Pustým hradom na ľade lídra. Zvolenčania sa síce zásluhou Milana Juríka ujali vedenia, no v ďalšom priebehu už strieľali góly iba hostia. V 57. minúte rozhodol o víťazstve „vlkov“ Varga.

Vo východniarskom derby sa v dramatickom stretnutí tešili z troch bodov Košičania. „Oceliari“ vyhrávali po druhej tretine v Poprade 4:1 a zdalo sa, že je rozhodnuté. Domáci však nezložili zbrane a v záverečnej tretine sa im podarilo vyrovnať na 4:4. Tesne pred koncom však opäť inkasovali a prehrali tesne o jeden gól.

Aj v ďalších dvoch dueloch videli diváci deväť gólov, Martin vyhral nad Trenčínom 6:3 a hokejistom Piešťan sa podarilo naplno bodovať v Skalici.

Pod Urpínom sa v nedeľu predstavila Nitra. Hrdinom zápasu bol útočník Michal Hudec, ktorý strelil dva góly Banskej Bystrice a keďže hostia spod Zobora rozvlnili sieť brankára Slipčenka iba raz, tak si „barani“ pripísali do tabuľky ďalšie tri body.

Výsledky: Hokej – Tipsport extraliga – 29. kolo:

HC’05 Banská Bystrica – HK Nitra 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Góly: 33. M. Hudec (Stoner, Tyrell), 46. M. Hudec (Handzuš, Tyrell) – 50. Podstavek (Stümpel, R. Tománek)

Vylúčení: 8:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Mikula, Minář – Stano, Holienka, 2169 divákov

Banská Bystrica: Slipčenko – Richter, Stoner, Kubka, Bambúch, J. Predajniansky, Ketner – M. Hudec, Handzuš, Tyrell – B. Jankovič, Heizer, Ján Sýkora – Lukacevic, Češík, Glass – Juraj Sýkora, Zigo, Lamper – Marcinek

Nitra: Valent – Nádašdi, M. Bača, Rais, Ordzovenský, Trefný, Vosátko, P. König, Martin Segľa – Podstavek, Hamrák, Jokila – R. Tománek, Stümpel, M. Kováčik – Mašlonka, Hrnka, E. Piatak – Pupák, Kmeč, Kadura

Vladimír Országh (tréner Bystrice): „Videli sme bojovné stretnutie, veľa osobných súbojov i veľa presiloviek na jednej aj druhej strane. Som spokojný s víťazstvom a tromi bodmi, ale hlavne s nasadením mojich hráčov. Bol to najemotívnejší zápas, chalani sa hádzali do striel, išli do súbojov, dostali aj nejakú bombu pri mantineli, ale išli ďalej. Preto som spokojný najmä s nasadením, ale aj s výkonom. Hoci nebol najlepší, moji hráči žili hokejom. Podali najoduševnenejší výkon sezóny.“

Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): „Bolo to bojovné stretnutie. Na moje gusto bolo príliš veľa vylúčených hráčov a aby boli diváci spokojní, chcelo to viac gólov. Dva jedna je veľmi chudobný výsledok a pri takomto tesnom skóre sa vždy môže stať čokoľvek. Mohli sme tento zápas zvrátiť, keď nám domáci v tretej časti ponúkli presilovky, ale z našej strany to chcelo viac uvoľnenia. Cítili sme veľký rešpekt, hlavne v zlomových okamihoch a teraz hráči sedia v kabíne a hovoria si, že toto stretnutie mohli zvládnuť lepšie.“

Hokej
Hokej
Hokej

Pod Urpínom videli diváci vyrovnaný, viac bojovný zápas, i keď sa na ľade predstavilo až päť hráčov so skúsenosťami z NHL.

S aktívnymi zmluvami to boli v domácom drese Slovák Handzuš a traja Kanaďania Stoner, Tyrell a Glass. Za Nitru nastúpil samozrejme Stumpel, ktorý už po 60-tich sekundách dobrou strelou preveril z ľavej strany Slipčenka.

Prvá tretina bola chudobná na šance, či strely. Nitranovi Hrnkovi sa po faule Jána Sýkoru podarilo síce dopraviť puk do bránky, ale smeroval tam úmyselne od jeho korčule a tak gól nemohol platiť.

V závere prvej dvadsaťminútovky v presilovke Lukacevic našiel pred bránkou Heizera, ale bystrický kanonier

pred Valentom neuspel.

Ani v druhej tretine sa obraz hry nezmenil. Hostia pohrozili v 25. minúte, keď Hrnka spoza bránky našiel pred ňou Piataka, ktorý však Slipčenka neprekonal.

Na opačnej strane to skúšal v presilovke Stoner dvakrát z medzikružia, tentoraz brankár Valent svoj tím zachránil. Kapituloval až v presilovke ´baranov´ o dvoch hráčov v 33. minúte, keď sa presadil z uhla Hudec, pričom si nitriansky gólman puk zrazil aj vlastným pričinením za seba.

V 38. minúte mali domáci ďalšiu príležitosť v početnej výhode, ale Stoner skackavý puk neposlal do odkrytej bránky hostí.

V tretej tretine pridali Bystričania druhý gól po prihrávke Handzuša na voľného Hudeca, ktorý napriahol a prekonal Valenta aj druhýkrát v zápase.

Nitrania znížili v 50. min v početnej výhode o dvoch hráčov, pri ľavej žrdi poslal puk do odkrytého priestoru Slipčenkovej svätyne Podstavek.

Tento hráč mohol v 56. min aj vyrovnať, ale zo štyroch metrov neprekonal gólmana „baranov“.

Hostia v záverečnej minúte odvolali brankára, hrali v šiestich, vytvorili si tlak, ale vyrovnať sa im už nepodarilo, hoci mal opäť najväčšiu šancu Podstavek.

HK 36 Skalica – ŠHK 37 Piešťany 4:5 (1:1, 2:4, 1:0)

Góly: 12. Preisinger, 34. Pálffy, 40. R. Konečný (Pálffy, Vyrúbalík), 46. T. Mikuš – 1. T. Melichárek (Škadra, S. Saliji), 23. H. Ručkay (V. Nemec), 30. T. Melichárek (Mertel, Stupka), 31. H. Ručkay (Tomek), 32. Stupka (T. Melichárek, V. Urban)

Vylúčení: 5 – 4 na 2 min, navyše: Preisinger 2+DKZ – Chylo 5+DKZ, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Jonák – J. Tvrdoň, Júnek, 2283 divákov

Skalica: Kotvan (30. Trenčan) – Vyrúbalík, Trška, I. Jankovič, L. Kozák, Jaborník, Šátek, Gula – Pálffy, R. Školiak, Preisinger – Lažo, T. Mikuš, M. Sloboda – Kutálek, Holovič, R. Konečný – Stieler, Klejna, J. Jurík

Piešťany: Tomek – V. Urban, Drgoň, R. Filip, Škadra, Cuník, A. Kolník, A. Hruška, Bučka – S. Saliji, T. Melichárek, F. Hudec – J. Ručkay, V. Nemec, H. Ručkay – Chylo, Peško, Haring – Stupka, Mertel, Lisoň

Svatopluk Kosík (asistent trénera Skalice): „Rýchly gól v prvej minúte prvej tretiny poznačil našu hru. V druhej tretine sme sa dopustili hrubých chýb v defenzíve, čo súper využil na strelenie štyroch gólov. V tretej tretine dostala naša hra svoju tvár, hrali sme dobre, pokúsili sme sa zápas zvrátiť, no nevyužili sme šance. Súper nám vzal body a odchádza s víťazstvom.“

Roman Sýkora (asistent trénera Piešťan): „V Skalici sa dnes hral veľmi dobrý hokej. Šance sa striedali na oboch stranách, nám sa podarilo dať hneď v úvode gól na 1:0. V druhej tretine sme chceli hrať zo zabezpečenej obrany, musím povedať, že táto tretina nám naozaj vyšla. Dali sme v nej štyri góly, dostali sme sa do vedenia 5:1 a potom sme o náskok vlastným pričinením aj prišli. V tretej tretine sme chceli udržať výsledok, bohužiaľ, potom sme dostali ďalší zbytočný gól. Ďakujem hráčom za predvedený výkon, hrali až nad rámec síl. Ďakujeme aj fanúšikom, že nás prišli povzbudiť.“

Hokej
Hokej

Otvárací gól zápasu padol už v 37. sekunde po tom, čo hosťujúci Melichárek dorazil do bránky puk po Salijiho strele. Skaličania sa ihneď pokúsili o vyrovnávajúci gól, no na Tomekovi stroskotal Mikuš, Preisinger i Školiak.

V 9. min sa v obrovskej príležitosti ocitol H. Ručkay, Kotvan jeho strelu zlikvidoval.

V 12. min zakončil domáci Preisinger svoju samostatnú akciu gólom pomedzi Tomekove betóny.

V 18. min sa dvojica Preisinger – Pálffy takmer postarala o druhý skalický gól, Tomek však v poslednej chvíli priľahol puk ležiaci v bránkovisku.

V 22. min trafil Laco žrď. O pár sekúnd sa potvrdilo staré známe nedáš-dostaneš, H. Ručkay si nakorčuľoval do pásma a strelou z veľkého uhla prekonal domáceho Kotvana.

V 27. min trafil žrď Mikuš, v polovici stretnutia zabudli domáci na zadné vráta, hostia sa dostali do prečíslenia traja na jedného a Melichárek bez väčších problémov upravil na 1:3. Tým vyhnal Kotvana, ktorého nahradil Trenčan.

O necelú minútu neskôr, pri hre štyroch proti štyrom ušiel H. Ručkay a pridal už štvrtý gól hostí. V 32. min po podobnej situácii skóroval aj Stupka – 1:5.

V 34. min znížili domáci zásluhou Pálffyho na 2:5. O tri minúty neskôr sa Pálffy ocitol v ďalšej šanci, čo sa nepáčilo Chylovi, nezmyselne ho napadol a vyslúžil si trest 5+DKZ. Preisinger za oplácanie inkasoval 2+DKZ. Osem sekúnd pred koncom druhej časti sa presadil Konečný a vrátil tak Skalicu späť do zápasu – 3:5.

V úvode tretej tretiny ušiel Mikuš, prešiel polovicou klziska, vystrelil pomedzi dvoch obrancov a projektil usmernil ponad Tomekovu lapačku – 4:5. Minútu pred koncom zápasu mali vyrovnávajúce góly na hokejkách Konečný a Kutálek. V dramatickom zápase bohatom na góly i vylúčenia napokon zvíťazili hostia.

HK Poprad – HC Košice 4:5 (1:2, 0:2, 3:1)

Góly: 5. R. Suchý (Klouda, D. Buc), 44. R.Tomas (Fabian, D.Buc), 49. Hvila (Vandas, S. Takáč), 57. Hvila (Koskinen, R. Suchý) – 15. Bulík (Marcel Haščák, Spilar), 19. Š. Novotný, 30. Marcel Haščák (Martin Chovan), 38. Spilar (Marcel Haščák), 58. P. Svitana (Š.Novotný)

Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: D. Konc – Gajan, Smrek, 1611 divákov

Poprad: Westlund – M. Šterbák, R. Suchý, Fabian, Jáchym, Špelda, M. Kurali, D. Kramár – Vandas, Balán, Hvila – R. Tomas, Klouda, D. Buc – Gríger, Koskinen, Jabrocký – Matúš Paločko, S. Takáč, Homa

Košice: Hylák – M. Takáč, Michal Novák, Deyl, Kolba, Šeda, Cebák, M. Macejko – Spilar, Bulík, Marcel Haščák – Matúš Chovan, Marek Slovák, Š. Novotný – P. Svitana, R. Jenčík, Jokeľ – Hinďoš, Pašek, O. Gmitter – Martin Chovan

Milan Jančuška (tréner Popradu): „Výsledok nie je spravodlivý. Vo väčšej časti zápasu sme boli lepší. Košice vyťažili z minima maximum. V prvej tretine sme vďaka Hylákovi skórovali len raz. V druhej sme síce poľavili, no v tretej sme boli zasa lepší. Body sme stratili.“

Milan Staš (tréner Košíc): „Ukázalo sa, že derby nemá víťaza ani za stavu 4:1. Súperovi sme síce počas druhej časti dokázali odskočiť na rozdiel viacerých gólov, no v tretej tretine sme poľavili. Robili sme chyby a produkovali zbytočné fauly. Podarilo sa nám strhnúť vedenie na našu stranu a aj so šťastím sme ho ubránili.“

Hokej
Hokej

Východniarske derby prinieslo atraktívny hokej s veľkým nábojom.

Už v 3. min si tréner hostí Staš v snahe zastaviť nápor Popradu vyžiadal oddychový čas, aby usmernil svojich zverencov.

Naďalej však pokračovala hra na jednu bránku a v 5. min rozvlnil sieť strelou od modrej Suchý. Domáci pokračovali v ofenzívnom ťažení a hrou vo vysokom tempe robili Hylákovi veľké problémy.

Košice zdvihli hlavu až v 13. min, keď si presne dve minúty zahrali presilovku piatich proti trom. Tú síce nevyužili, no pokračujúcu presilovku premenil Bulík a vyrovnal.

Oceliarov mohol poslať do vedenia Novotný, ktorý si po Westlundovom zásahu nepotykal s pukom pred opustenou bránkou Popradu.

Novotnému však vyšiel na výbornú reparát a to dokonca vo vlastnom oslabení. Balán na útočnej modrej nevedel nájsť puk stojaci pri jeho korčuliach a český útočník po samostatnom úniku pokoril brankára Popradu.

Obraz hry sa zmenil v druhej časti. Oba tímy sa sústreďovali na dôkladné bránenie stredného pásma a šancí bolo pomenej. Hokejové príslovie nedáš-dostaneš opäť platilo do bodky.

Domáci najskôr nastrelili žrď Hylákovej bránky, aby presne v polovici stretnutia inkasovali. Marcel Haščák využil Westlundove postavenie a vymietol vinkeľ popradskej bránky – 1:3. Popradčania chceli ešte s výsledkom niečo urobiť, no na kolená ich položilo vlastné oslabenie, keď Jáchym nepokryl Spilara, ktorý spoza bránky zvýšil už na 1:4.

Tretiu časť otvorila presilovka Popradu a po dobre zahranom signáli z prvej znížil Tomas na 2:4. Domáci bojovali ďalej a mužom momentu bol ich útočník Lukáš Hvila. Najskôr sa natlačil cez Slováka a strelil kontaktný gól, v 57. min presným príklepom dokonca vyrovnal.

Poprad mal predĺženie na dosah, no o 49 sekúnd Westlunda prekvapil Svitana a poslal hostí znovu do vedenia. ‚Kamzíci‘ si v závere ešte vyžiadali oddychový čas, no ovocie im to už neprinieslo. Po záverečnom hvizde sa do seba ešte pustili Šeda s Hvilom.

HKm Zvolen – MsHK DOXXbet Žilina 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Góly: 16. M. Jurík (Obšut, Síkela) – 23. D. Devečka (V. Škoda, I. Rúfus), 57. T. Varga (I. Rúfus, V. Škoda)

Vylúčení: 5:9 na 2 min, navyše: M. Kokavec (Žilina) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Lokšík – Snášel, Kacej, 2069 divákov

Zvolen: Šimko – P. Hraško, Obšut, Výborný, J. Mucha, Ťavoda, L. Pokovič – P. Zuzin, Brabenec, Podkonický – Puliš, L. Jurík, Michal Chovan – Méry, P. Huňady, Martin Ďaloga – Ľ. Zuzin, M. Jurík, Síkela

Žilina: Žigárdy – I. Rúfus, D. Devečka, Leško, J. Dlouhý, Brcko, Drábek – T. Varga, V. Škoda, M. Kokavec – Drevenák, T. Troliga, T. Sýkora – K. Jass, O. Ďuriš, Valášek – T. Staňo, J. Mihálik, Jarab

Peter Mikula (tréner Zvolena): „Defenzívna taktika súpera na nás platila. My sme mali festival zahodených šancí, najmä v prvej a tretej tretine. Žilinčania vycítili, že sa trápime s koncovkou. Keď urazíte šťastenu, potom to takto vyzerá.“

Ladislav Spišiak (tréner Žiliny): „Prvá časť bola pre nás veľmi ťažká. Mali sme vylúčených veľa hráčov a prežili sme oslabenie piatich proti trom. Tam sme si začali veriť, náš defenzívny systém na súpera platil. Bol podporený aj výborným výkonom brankára Žigárdyho. Sme radi, že sme získali pre nás dôležité tri body.“

Hokej
Hokej
Hokej

Favorizovaní domáci mohli ísť rýchlo do vedenia. Po prihrávke Huňadyho sa v 3. min ocitol vo vyloženej šanci Méry, v rozhodujúcej chvíli však nezasunul puk za Žigárdyho chrbát.

Nasledovala prvá zo série zvolenských presiloviek, v ktorej však domáci takmer nič nevymysleli.

Podobný scenár sa odvíjal aj v druhej početnej výhode HKm, keď mohli domáci dokonca inkasovať.

Šimko najskôr zlikvidoval nebezpečnú strelu Rúfusa a vzápätí bol na druhej strane blízko otvorenia skóre Lukáš Jurík, no netrafil prázdnu bránku.

V 11. min poslal Podkonický nečakanú „malú domov“ a prekvapený Šimko mal čo robiť, aby neinkasoval zahanbujúci vlastenec.

Hra potom na dlhší čas upadla do podpriemeru, okrem niekoľkých propagačných striel zdiaľky bolo k videniu iba množstvo nepresných prihrávok.

Zvolen sa dočkal streleckého vykúpenia až v 16. min. Faulovaný Milan Jurík stihol v páde zasunúť puk do žilinskej siete a ľad zasypali plyšáky pre deti zo zvolenskej nemocnice.

O dve minúty neskôr spálil ďalšiu domácu tutovku Brabenec, ktorý bekhendom neprehodil ležiaceho Žigárdyho.

Na vyrovnanie stačili Žilinčanom len necelé tri minúty druhej tretiny. V ich vôbec prvej presilovke vypálil od modrej Devečka a strelou po ľade prestrelil Šimka.

Domáci sa ako-tak spamätali až pri presilovke pri vylúčení Drábeka, ďalekonosnými strelami od modrej, ale pozornú defenzívu „vlkov“ neprekabátili.

Zvolenčania boli častokrát bezradní, nevychádzali im kombinácie a keď sa už dostali na dostrel Žigárdyho, puky väčšinou lietali mimo bránky.

Keďže hrou nijako neoslnili ani Žilinčania, nebolo sa v prostrednej časti prakticky na čo pozerať.

Po necelej minúte tretej dvadsaťminútovky prišiel konečne parádny hokejový moment. Hraško ukážkovým pasom našiel na útočnej modrej Podkonického, ten však zoči-voči výbornému Žigárdymu neuspel. V 44. min to skúšal z medzikružia Hraško a o chvíľu neskôr z podobnej parkety v presilovke Zuzin, ani oni však nedokázali trafiť do čierneho.

Tlak HKm silnel, v 48. min našiel Mucha L. Juríka a ten zblízka trafil pravú žrďku hosťujúcej svätyne. Čistá šanca sa naskytla aj hosťom. V 51. min dostal puk pred bránku úplne osamotený Drevenák, trafil však iba pripraveného Šimka.

V 56. min mal rozhodnutie na hokejke Obšut, vo výbornej pozícii však premrhal ideálny moment na strelu. Keď išiel štyri minúty pred koncom na dve minúty na trestnú lavicu Troliga, zdalo sa, že Zvolen môže rozhodnúť, prišiel však šok. Zaváhanie zvolenskej obrany potrestal pohotový Varga a začalo sa rysovať veľké prekvapenie. Pri hre štyroch proti štyrom to ešte Zvolenčania v závere skúsili s power-play, zúfalý tlak však vyrovnanie nepriniesol.

MHC Mountfield Martin – Dukla Trenčín 6:3 (2:1, 1:1, 3:1)

Góly: 6. Zošiak (A. Novotný, Michal Važan), 16. Zošiak (T. Petruška, Markovič), 37. M. Horský (Vilkoits), 48. Markovič, 50. Markovič (T. Petruška), 60. Themár – 1. Jakub Gašparovič, 28. T. Klíma (Marosz), 46. Tybor (T. Klíma)

Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: Zukal DKZ za nešp. správanie, S. Hriňa 5+DKZ za napadnutie rozhodcu – T. Bokroš 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Baluška, Rantala – Korba, Rovenský, 1900 divákov

Martin: Šúrek – A. Novotný, Zošiak, R. Pukalovič ml., Perniš, Zukal, S. Hriňa, R. Slávik, Tupý – T. Petruška, Markovič, Michal Važan – Andrej Themár, M. Hollý, Mikušovič – Raček, Vilkoits, M. Horský – Murček, Dírer, Kentoš

Trenčín: Kristín (50. Škrečko) – T. Bokroš, E. Bednár, J. Koma, Imrich, E. Bagin, Pozník – T. Klíma, Broska, Otčenáš – Jakub Gašparovič, Marosz, J. Pardavý st – Tybor, Lelkeš, O. Mikula – P. Kopecký, M. Adamec, Jakúbek

Róber Pukalovič st. (tréner Martina): „V úvode stretnutia mali naši hráči problémy s verdiktmi zahraničného rozhodcu. S obrovskou dávkou šťastia sme prežili päťminútovú presilovku v prvej tretine. Navyše sme boli v ťažkej situácii, lebo dvaja naši obrancovia so základnej zostavy boli vylúčení do konca zápasu. Zápas sme napokon zvládli v tretej tretine, ale víťazstvo nás stálo veľa síl, hráči išli na doraz, lebo pred reprezentačnou prestávkou nie je prečo sa šetriť.“

Róbert Kaláber (tréner Trenčína): „Mali sme dobrý vstup do zápasu, dali sme rýchly gól. Aj keď súper potom vyrovnal, my sme mali výhodu päťminútovej presilovky, ale žiaľ sme sa v nej gólovo nepresadili. Dvakrát sa nám podarilo dotiahnuť náskok súpera, ale vyrovnať sa nám nepodarilo ani počas našej power-play. Dnes bol rozdiel aj vo výkonoch brankárov.“

Hokej
Hokej

Rušná prvá tretina priniesla veľa vzruchu, nervozity na oboch stranách, tri góly a aj dva tresty do konca zápasu. Už v 54. sekunde sa tešili hostia, keď Gašparovič potrestal Pukalovičovu zlú rozohrávku v obrannom pásme Martina.

Domácich gól nedeprimoval, naopak vytvorili si tlak, ale pri zakončení Kentoša a Themára im chýbalo šťastie.

V 6. min sa ‚kosačky‘ predsa len dočkali, keď Zošiak v presilovke šikovne tečoval Novotného strelu – 1:1.

Dôležitý moment úvodnej dvadsaťminútovky prišiel v 9. min, keď Hriňov kontakt na ľade s hlavným rozhodcom Baluškom posúdil druhý hlavný arbiter, Fín Rantala, ako napadnutie a vylúčil Hriňu na 5+DKZ. Následnej presilovke sa urputne bojujúci Martinčania ubránili.

Ako sa majú využívať presilovky, ukázali súperovi v 16. min hokejisti MHC Mountfield. Petruškovu prihrávku pred bránku usmernil do siete opäť Zošiak a vrátil Martinu jednogólový náskok – 2:1.

O tri minúty mal potom vyrovnanie na svojej hokejke Gašparovič, ale Dukle sa vyrovnať podarilo až po zmene strán.

V 28. min prestrelil Šúreka T. Klíma a začínalo sa odznovu – 2:2. V 37. min ideálne prihral Vilkoits, nová posila ‚kosačiek‘, puk Horskému a Martin opäť viedol – 3:2.

Trenčania na začiatku tretej tretiny začali napádať obrancov ‚kosačiek‘ už pri rozohrávke a dostávali domácich pod tlak. Tyborovu šancu i Gašparovičovu strelu z blízka ešte Šúrek zlikvidoval, ale v 46. min ho už Tybor prestrelil a Dukla tretíkrát vyrovnala – 3:3. O 84 sekúnd sa však znovu menilo skóre, keď Markovič strhol zápas opäť na stranu Martina – 4:3.

Strelecky disponovaný Markovič sa potom presadil aj v 50. min, keď v oslabení vyhnal Kristína z bránky. Na jeho miesto potom prišiel Škrečko. Tri minúty pred koncom riadnej hracej doby hrali Trenčania bez brankára. Dlho obliehali domáce hradby, ale gól padol do ich prázdnej bránky. Štyridsaťpäť sekúnd pred tretou sirénou spečatil skóre Themár.

HK Orange 20 20 2 0 0 0 0 18 34:88 6

Poznámka: (počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body).

Viac k osobe Ján SýkoraMarcel HaščákMichal ChovanMichal HudecMilan JančuškaPeter Mikula