Hokejisti Košíc strelili Nitre sedem gólov a vedú sériu

Nitra - Košice 4:7
Brankár Marek Lacoz HK Nitra (vľavo) a Milan Takáč z HC Košice (vpravo) počas 3 . zápasu semifinále play off slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 medzi HK Nitra - HC Košice. Nitra, 28. marec 2013. Foto: SITA/Martin Havran

NITRA 28. marca (WEBNOVINY) – Hokejisti vicemajstrovského klubu HC Košice zvíťazili vo štvrtkovom treťom stretnutí semifinále Slovnaft play-off Tipsport extraligy 2012/2013 na ľade HK Nitra 7:4 a v sérii sa ujali vedenia 2:1 na zápasy.

Zverenci Milana Staša predviedli pod Zoborom v prvej a druhej tretine obdivuhodnú úspešnosť streľby, keď z 24 pokusov vyťažili až poltucet gólov.

Presadila sa predovšetkým ich prvá formácia Marcel Haščák, Dušan Pašek, Richard Jenčík, ktorá napokon skórovala dovedna až päťkrát.

Štvrtý duel tejto série je na programe v piatok 29. marca od 18.00 h. V druhom semifinále súperia HKm Zvolen – ŠHK 37 Piešťany (zatiaľ 2:2 na zápasy).

Hokej – Tipsport extraliga 2012/2013 – semifinále Slovnaft play-off (tretí zápas)

(hrá sa na 4 víťazstvá)

HK Nitra – HC Košice 4:7 (1:3, 2:3, 1:1)

– stav série: 1:2

Góly: 6. R. Tománek (Pupák), 23. Lukáš Novák (Hrnka, Vosátko), 29. P. König (Stümpel), 47. P. König – 2. Marek Slovák (Štrbák, Spilar), 7. M. Takáč (Spilar), 14. R. Jenčík (Marcel Haščák), 27. R. Jenčík (Marcel Haščák, Cebák), 31. Pašek (M. Takáč), 36. Marcel Haščák, 59. Marcel Haščák (R. Jenčík, Štrbák)

Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, P. Jonák – Šefčík, M. Valach, 3600 divákov

Nitra: M. Laco (37. J. Hollý) – P. König, M. Bača, Vantroba, Trefný, Nádašdi, Rais, Vosátko, Ordzovenský – R. Tománek, Stümpel, Pupák – Kmeč, Podstavek, Kadura – Jokila, Hamrák, Mašlonka – Lukáš Novák, T. Chrenko, Hrnka

Košice: Hylák – Cebák, Štrbák, M. Takáč, Šeda, Martin Chovan, Macejko, Michal Novák, Deyl – Marcel Haščák, Pašek, R. Jenčík – O. Gmitter, T. Marcinko, Spilar – Š. Novotný, Marek Slovák, Jokeľ – Matis, Mlynarovič, P. Svitana

Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): „Vstup do zápasu nám nevyšiel, a to nemám na mysli len brankára Laca. Formácie okrem tej Stümpelovej neboli dôrazné v koncovke ani v defenzíve. Jedenásť gólov padne v zápase play-off málokedy. S hráčmi sa musíme porozprávať. Fanúšikovia určite chcú, aby sme zvládli piatkový duel.“

Milan Staš (tréner Košíc): „Gólom Mareka Slováka sme udali tón tohto stretnutia. Stále sme viedli. Aj keď nás súper v niektorých chvíľach dostal pod tlak, podržal nás brankár Hylák, ktorý podal výborný výkon. Celé mužstvo zabojovalo a odmenou je pre nás pekné víťazstvo.“

Obrazom: Tretí zápas semifinále play-off medzi Košicami a Nitrou

Hráči HC Košice počas 3 . zápasu semifinále play off slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 medzi HK Nitra - HC Košice. Nitra, 28. marec 2013. Foto: SITA/Martin Havran

Miroslav Pupák z HK Nitra (vpravo) a brankár Alexandr Hylák z HC Košice (vľavo) počas 3 . zápasu semifinále play off slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 medzi HK Nitra - HC Košice. Nitra, 28. marec 2013. Foto: SITA/Martin Havran
Roman Tománek (vpravo) a Martin Bača (vľavo) z HK Nitra počas 3. zápasu semifinále play off slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 medzi HK Nitra - HC Košice. Nitra, 28. marec 2013. Foto: SITA/Martin Havran
Hráči HK Nitra počas 3. zápasu semifinále play off slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 medzi HK Nitra - HC Košice. Nitra, 28. marec 2013. Foto: SITA/Martin Havran
Fanúšikovia HK Nitra počas 3. zápasu semifinále play off slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 medzi HK Nitra - HC Košice. Nitra, 28. marec 2013. Foto: SITA/Martin Havran

I. tretina

Na šance, no ani na góly sa dlho nečakalo.

Búrlivú kulisu na nitrianskom štadióne schladil už v 2. min hosťujúci Marek Slovák, ktorý využil presilovku – 0:1.

Domáci sa vyrovnania dočkali v 6. min. Rovnako v početnej výhode našiel Pupák Tománka a elitný strelec pohotovo prestrelil Hyláka – 1:1.

Nerozhodný stav však nevydržal dlho. Ubehlo len 18 sekúnd od nitrianskeho gólu, keď Spilar prihrávkou vyzval k strele Takáča, ktorý hosťom vrátil vedenie – 1:2.

Domáci si strelecké príležitosti utvárali najmä v presilovkách, hostia hrozili viac z brejkov.

V 14. minúte využili „oceliari“ zaváhanie Nitranov, dostali sa do nájazdu dvoch proti jednému a po výbornej Haščákovej prihrávke sa nemýlil Jenčík – 1:3.

Na góly bohatú úvodnú tretinu mohli ešte hostia prikrášliť ďalším presným zásahom, no nevyužili viac než minútovú presilovku o dvoch hráčov.

II. tretina

Góly nechýbali ani v druhom dejstve. Domácich vrátil do hry presný zásah Nováka, ktorý sa v 23. min pekne uvoľnil a presne zakončil – 2:3.

Ani tentoraz však odpoveď hostí na seba nenechala dlho čakať.

O štyri minúty neskôr sa po strele od modrej čiary puk odrazil k Jenčíkovi a po jeho pohotovej dorážke bolo 2:4.

Ani štvrtý košický gól však domácich nezlomil. V nasledujúcej presilovke úspešne pálil obranca König, Hylák opäť kapituloval – 3:4.

Aj na tento gól však mali hostia okamžitú odpoveď. Proti Lacovi sa zblízka presadil Pašek – 3:5.

Znížiť mohol Tománek, no proti Hylákovi v presilovke neuspel. Hostia odskočili súperovi na rozdiel troch gólov v 36. minúte.

V samostatnej akcii vystrelil presne švihom Haščák – 3:6. Po tomto góle vystriedal Laca v nitrianskej bránke Juraj Hollý.

III. tretina

V tretej tretine sa domáci ešte snažili zdramatizovať zápas. V 47. minúte ich vrátil do hry o víťazstvo gól Königa, ktorý znížil stav stretnutia prudkou strelou od modrej čiary – 4:6.

Hylák následne pokryl viacero šancí súpera. Nitrania skúsili hru bez brankára, no do prázdnej bránky inkasovali gól z hokejky Haščáka – 4:7.